Nuorodos

2010 m. balandžio mėn.
P A T K P Š S
« Lap   Geg »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Kategorijos

Panevėžiečiai susitikime su partizanais

Balandžio 6-oji

partizanas

Susiruošėmė į susitikimą su partizanais. Dėl nesusikalbėjimo nepavykus nuvažiuoti į partizanų Ažagų-Eimuliškių mūšio 65-ųjų metinių minėjimą, šįkart vėl kirbėjo mintis, kad būsime ne taip susitarę. Tačiau nuėjus į Savanorių pajėgų Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Vyčio apygardos 5-ąją rinktinę, nerimas dingo. Mus pasitiko besišypsanti savanorė, kuri ir nuvedė į salę, kurioje buvo susirinkę dalis partizanų, politinių kalinių ir tremtinių. Sakė, jog jau senai mūsų laukia, pavaišino kiviais, saldumynais, davė Amerikos lietuvių spaudos.

Beveik visi išsiskirstė, pasiliko su mumis tik gerbiamas LLKS prezidiumo pirmininkas Jonas Čeponis, LPKTS Panevėžio skyriaus pirmininkas Raimondas Pankevičius ir dar vienas partizanas, kuris mus vis vaišino. Mums įjungė filmą apie sovietų okupaciją „Raudonasis teroras gintarinėje pakrantėje“ . Labai įdomi šio filmo atsiradimo istorija. Kaip pasakojo R.Pankevičius, į Lietuvą atvykę vienuoliai dominikonai iš JAV, netyčiom pateko į Genocido aukų muziejų ir, žinoma, buvo šokiruoti. Grįžo dar kartą į Lietuvą, savo lėšomis pastatė šį dokumentinį filmą ir dabar JAV universitetuose ir mokyklose jį rodo. Na, o pas mus jis yra kaip ir „uždraustas“. Niekas nepasirūpino jo platinimu, leidimu. Galbūt galėsime gauti kopiją ir kitiems filialams.

Po filmo sekė bendras susipažinimas, okupacinių istorijų pasakojimas. Sužinojome, kad gerbiamas Jonas Čeponis buvo vienas tų, kuris padėjo Juozui Lukšai-Daumantui pabėgti per geležinę uždangą į vakarus. Nemažai buvo šnekėta apie šiuolaikinį Lietuvos jaunimą, Lietuvos, kaip valstybės, ateitį.

partizanas Jonas Čeponis

Pabaigoje susitikimo partizanai pasakė, jog dabar mes esam Lietuvos ateitis, viltis, mes turime perimti jų estafetę. Sutarėme bendradarbiauti ir bendrauti. Šis susitikimas mus dar kartą buvo geras pavyzdys Tėvynės meilės, pasiaukojimo. Mes esame laimingi, jog dar turėjome galimybę pabendrauti su mūsų tautos didvyriais.

Gytis,

Panevežio filialas

Komentarai

Julius V.
balandžio 10, 2010 7:15 pm

Kad jūs žinotumėt kaip aš jums pavydžiu :)

Gytis D.
balandžio 15, 2010 8:32 pm

Surenkit ir jūs, pas jus mieste irgi yra LPKTS skyrius. :)

Rašyk komentarą