Nuorodos

2010 m. balandžio mėn.
P A T K P Š S
« Lap   Geg »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Kategorijos

Už švarią, jaunatvišką ir pagarbią Lietuvą!

LTJS Klaipėdos filialo veikla

Kuo gražesnis oras lauke, tuo daugiau veiklos Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos Klaipėdos filialo nariai mėgina vykdyti gryname ore.

Balandžio 17 dieną, šeštadienį, kartu su kitomis KLAS‘o organizacijomis ir dauguma klaipėdiečių dalyvavome švaros akcijoje „Darom‘10“. Buvome 1 Melnragės tvarkymo koordinatoriai. Atvykome likus valandai iki afišuoto susirinkimo ir registracijos laiko, norėdami pasiruošti numatomam miestiečių antplūdžiui. Iš pradžių svarstėme kiek žmonių susirinks ir ar išvis kas nors ateis, tad 10 valandos laukėme su nerimu. Pirmųjų žmonių, tarsi kregždžių – pavasario šauklių, sulaukėme apie pusę dešimtos – privažiavo sportiniais kostiumais vilkintys vaikinukai su „kregžde“ ir pasiteiravo ar akcija tikrai vyks ir nuo kada galima registruotis. Po jų pradėjo rinktis ir kiti švarios Melnragės siekiantys žmonės, vos spėjome suktis juos registruodami bei dalindami pirštines ir maišus.

„Tai jūs tie kur prieš gėjus protestavot! Savi!”.

Kaip ir buvome iš anksto susitarę, atvyko ir būrelis vaikų su auklėtoja iš dienos centro „Sos vaikai“. Buvo ir linksmų, ne visai su švaros akcija susijusių kuriozų – priėjusi moteris pasiteiravo, ar mes iš tautinio jaunimo sąjungos. Išgirdusi teigiamą atsakymą, apsidžiaugė: „Tai jūs tie kur prieš gėjus protestavot! Savi!”. Susirinkus apie šimtui žmonių (tai vėliau matėme iš registracijos lapų), Simas visiems garsiai išdėstė saugumo taisykles ir pasiūlė pirmines tvarkymo kryptis ir ribas. Linksmai ošdami žmonės patraukė tvarkyti gamtos. Neatsilikome nuo jų ir mes. Pasikalbėdami ir pasistumdydami tvarkėme miškelį pajūryje. Radome visko – nuo krūvos vienkartinių skutimosi peiliukų iki brangių alkoholinių gėrimų butelių (tuščių). Labiausiai šokiravo rasta trijų metrų skersmens ir poros metrų gylio duobė sklidina šiukšlių. Tokio 1 Melnragės „pūlinio“ taip palikti negalėjome – pasiraitojome kelnes ir puolėme kimšti maišus. Po kiek laiko prisijungė jaunimas iš „Sos vaikai“ ir nepažįstamų merginų būrelis. Vien iš tos duobės pririnkome apie 25 maišus šiukšlių. Rezultatas džiugino širdį – prieš akis žiojėjo puriu smėliu pasidengusi švari duobė.

Iškart po akcijos pasinaudojome pasiūlymu atsigerti arbatos ir artimiau susipažinti su „Sos vaikai“ globotiniais ir personalu. Vaikų guvumas, plepumas ir mandagumas vis labiau kėlė dienos nuotaiką.

Paviešėję dar kurį laiką patraukėme į dar vieną tą dieną planuotą aplankyti vietą – Juodąją tvirtovę. Istorikų klubas ten įrengė Darom akcijai nedidelę ekspoziciją, apsirengę autentiškomis Antro pasaulinio karo karių uniformomis vedė ekskursijas. Pastarojoje, kadangi buvome susitarę iš anksto, sudalyvavome ir mes. Įspūdžių apsakyti neįmanoma – reikia tiesiog ten apsilankyti patiems ir savo akimis viską pamatyti, ausimis išgirsti, o kaulais pajusti bunkerio šaltį. Su istorikais aptarėme ir bendradarbiavimo galimybes bei smėlio nuo tvirtovės nukasimo talką, kurioje, kiek žinome dalyvaus jaunieji konservatoriai, tikiu, prisijungs ir kitos KLAS organizacijos.

Šeštadienį vainikavo tradicinis LTJS Klaipėdos filialo vakaro pasisėdėjimas su karoke ir linksmai pokalbiais.

Kitą dieną, sekmadienį, prisidėdami prie bendro gedulo, prie Lenkijos konsulato Klaipėdoje, uždegdami žvakutes, pagerbėme žuvusios lenkų delegacijos atminimą.

Vitalijus Čiapas

LTJS Klaipėdos filialo pirmininkas

Vos spėjome suktis registruodami dalyvius bei dalindami jiems pirštines ir maišus.

Vos spėjome suktis registruodami dalyvius bei dalindami jiems pirštines ir maišus.

"Susirinkus apie šimtui žmonių (tai vėliau matėme iš registracijos lapų)"

Simas visiems garsiai išdėstė saugumo taisykles ir pasiūlė pirmines tvarkymo kryptis ir ribas.

Radome visko – nuo krūvos vienkartinių skutimosi peiliukų iki brangių alkoholinių gėrimų butelių (tuščių).

Labiausiai šokiravo rasta trijų metrų skersmens ir poros metrų pločio duobė sklidina šiukšlių. Tokio 1 Melnragės „pūlinio“ taip palikti negalėjome – pasiraitojome kelnes ir puolėme kimšti maišus. Po kiek laiko prisijungė jaunimas iš „Sos vaikai“ ir nepažįstamų merginų būrelis.

Dalis filialo narių, keli "sos vaikai" auklėtiniai ir naujosios pažįstamos pozuoja prie krūvos maišų.

Su "sos vaikai" auklėtiniais.

Prisidėdami prie bendro gedulo, prie Lenkijos konsulato Klaipėdoje, uždegdami žvakutes, pagerbėme žuvusios lenkų delegacijos atminimą.

Komentarai

Rasa
balandžio 19, 2010 11:13 pm

Džiugu matyti ir skaityti Klaipėdos darbukus :)

Rašyk komentarą