Nuorodos

2010 m. gegužės mėn.
P A T K P Š S
« Bal   Bir »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kategorijos

Paminklo statymas, Kazio Bosikio sodyboje.

Ankstyvą pirmadienio rytą, 10 valandą, Tomas ir Laurynas išvyko į pagalbą Lietuvos politinių kalinių ir tremtinių sąjungos Marijampolės skyriui, padėti nugabenti ir pastayti memorialinį paminklą partizanui Juozui Ališauskui – Klaidui bei laikraščiui „Girios balsas“ atminti. Susitikę su LPKTS pirmininku nuvykome į dirbtuves, iš kurių pasiėmėm didelį paminklinį akmenį bei dvi memorialines lentas su užrašais: „Šioje Kazio Bosikio sodyboje, žuvo partizanas Juozas Ališauskas – Klaidas 1922-1949.“ ir „Šioje Kazio Bosikio sodyboje 1945m. buvo leidžiamas Tauro apygardos partizanų laikraštis „Girios balsas““. Nenorėdami pažeisti lentelių paminklo pervežimo metu, jų netvirtiname, o tik pasižymime jų būsimas vietas, kad galėtume jas priklijuoti pastačius paminklą.
Neužilgo atvyksta sunkvežimis su kranu, prie kurio pritvirtinam diržus su akmeniu ir padedam paruošti paminklą pervežimui į netoli Antanavo kaimo esančią sodybą (15 kilometrų už Marijampolės), kur mūsų jau laukia trys LPKTS nariai. Atvykus į vietą prasideda „linksmybės“ ir dienos iššūkiai – nuo didelio svorio, bandant apsisukti, užklimpsta sunkvežimis. Po ilgų bandymų: lentų kišimo po ratais, akmenų nešimo, šiaip ne taip pavyksta išvažiuot. Pradedam paruošiamuosius darbus: su diržais iškeliam akmenį ant paruošto pamato, pasiskirstom tolimesniais darbais, atsinešam akmenų, pradedam kasti duobes memorialinės lentos, kurioje aprašyti įvykiai įvykę Kazio Bosikio sodyboje, atraminiams stulpams. Darbuojantis išliejam ne vieną prakaito lašą, nes norint pasiekti norimą vieno metro gylį, tenka kirviu skintis kelią pro seno kelmo šaknis.
Baigus apkasų darbus, mintyse skamba viena mintis: „trys kastuvai žvyro ir vienas cemento“. Su tokiu požiūriu, svilinant pavasario saulutei nešiojam akmenis, maišom ir pilam betoną. Paminklas jau stovi tiesiai, dedamos atramos, sukalamas aptvaras aplink paminklą. Toliau seka toks pats darbas įtvirtinant memorialinės lentos stulpus. Galiausiai einam pasivaikščioti iki tolokai nuo paminklo esančios daržinės, iš kurios plikomis rankomis nešame lauko plyteles, skirtas vietos aplink paminklą išklojimui. Šis darbas atima paskutines mūsų jėgas, todėl LPKTS nusprendžia plytelių klojimo darbus baigti kitą dieną.
Purvini, fiziškai pervargę, bet emociškai pakylėti, dienos darbus baigiame pusę 4. Nesigailim nė vieno pralieto prakaito lašo, nes įgijome naujos patirties, o kas svarbiausia – darbavomės atminimui žmonių, kurie kovojo už mūsų tautos laisvę, už mus. Dabar su nekantrumu laukiam birželio 28 dieną įvyksiančios paminklo atidarymo ir pašventinimo ceremonijos.

Laurynas

Komentarai

Rasa
gegužės 19, 2010 8:37 am

Labai įdomu bus pamatyti galutinį variantą 😉

Rašyk komentarą