Nuorodos

2010 m. gegužės mėn.
P A T K P Š S
« Bal   Bir »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kategorijos

Kai lūžta kastuvai

Berods visai nesenai kartu su Istorikų klubu, LTJS Klaipėdos skyrius vykdė pirmąjį Juodosios tvirtovės Memel-Nord pietinės pozicijos tvarkymą (http://gyvai.ltjs.lt/?p=355), o štai jau valomės batus ir galandam kastuvus antrajam. Tačiau, šįkart, prisijungti pakvietėme ir dienos centro „Sos vaikai“ mažuosius.

Saulėtą sekmadienio popiete nuo minėtojo dienos centro visi būriu patraukėme link Juodosios tvirtovės. Vaikai lieka vaikais, o ir mes nesame labai sustabarėję, tad pakeliui dūkome, mušėmės (draugiškai), žaidėme gaudynių ir panašiai kvailiojome, kad kelelis neprailgtų. Galvojome, 5 kilometrai kompanionams bus tikras iššūkis, tačiau net mažoji Eglutė nerodė jokio nepasitenkinimo ir spėriai žygiavo. Dalį kelio teko vaikučius ir panešėti ant pečių, tačiau ne dėl nuovargio, o greičiau dėl įdomumo – dienos centro auklėtiniams iš viršaus geriau matėsi artėjantis tikslas, o LTJS nariams norėjosi pasipuikuoti savo ištverme.

Prie Juodosios tvirtovės mūsų jau laukė istorikų klubo vyrai. Jie, dėvėdami parašiutininkų bei karių, gynusių Klaipėdos prieigas nuo bolševikų, uniformas surengė įdomią ekskursiją po Memel-Nord įtvirtinimus. Na, o tada prasidėjo KASIMAS. Iš pradžių darbavosi tik Istorikai ir LTJS nariai, tačiau vėliau prie jų prisijungė ir kartu atkeliavę vaikai. Šie, kad labiau įsijaustų į darbą, paprašė karių ekipuotės dalių. Prašymas buvo patenkintas ir visai netrukus pasirodė rezultatai.

Deja, artėjant vakarui, oras vis labiau šalo, tad mažieji išsiruošė namo. Susipažinusi su automato MP 40 naudojimo subtilybėmis, juos drąsiai viena namo išlydėjo dienos centro vadovė Danutė.

Prieš valymo pabaiga, atvyko ir LTJS narių būrelis, kuris tądien dalyvavo „Vilties bėgime“. Bet jų raumenų jau nebeprireikė – nors darbas teikė neapsakomą malonumą, tačiau dar kelias valandas pakasę, nusprendėme keliauti namo ir mes. Juk įvykdytas tik antrasis Juodosios tvirtovės Memel-Nord pietinės pozicijos valymas, o ateityje laukia ir kiti!

Ačiū istorikams-kariams už šiltą priėmimą ir atlaidumą dėl sulaužyto kastuvo. Ačiū ir „Sos vaikai“ auklėtiniams už smagią darbinę nuotaiką ir neabejotiną pagalbą.

LTJS Klaipėdos filialo informacija

...žaidėme gaudynių ir panašiai kvailiojome, kad kelelis neprailgtų.

Ant pečių - smagiau!

Ant pečių - smagiau!

Eglė ir Simas panašūs kaip dukra su tėčiu.

Ekskursijos metu.

Ekskursijos metu.

Mažasis karo inžinierius.

Juodojoje tvirtovėje net akmuo kruta...

Niekad nežinai, kada tolumoje pasirodys priešo laivas...

Sulig kiekvienu kastuvu Memel-Nord pietinė pozicija vis labiau atgaudavo savo tikrąjį veidą.

Antrojo tvarkymo etapo dalyviai, deja jau atsisveikine su vaikais.

Vyresnieji tvarkymo darbų II etapo dalyviai.

Komentarai

Arūnas
spalio 17, 2010 7:33 am

Dėkojam visiems dalyvavusiems .
“ Memel-Nord “ įgula

Rašyk komentarą