Nuorodos

2010 m. gegužės mėn.
P A T K P Š S
« Bal   Bir »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kategorijos

Vytauto Didžiojo paminklo atidarymas

Keletas Marijampolės skyriaus narių nusprendė sudalyvauti Marijampolės miesto šventėje, kurios metu miesto sode įvyko Vytauto Didžiojo paminklo atidarymas. Atėjus į renginį jautėsi šventiška atmosfera: šalia paminklo buvo sakomos kalbos, netoli buvo pastatytos pavėsinės su įvairiais eksponatais, kurias su dideliu malonumu ir smalsumu apžiūrėjome, išbandėme Lietuvos karuomenėje naudojamus ginklus ir kitą techniką. Ilgiau apsistojom prie pavėsinės, kurioje buvo vieno karininko asmeninė antsiuvų kolekcija bei keleto tarpukario Lietuvos nuotraukų albumų kolekcija. Žiūrinėdami nuotraukas bendravom su kolekcijos savininku, su juo pažaidėm savotišką žaidimą – karininkas atversdavo Marijampolės miesto nuotrauką, o mes tikrindami savo žinias, bandydavom nustatyti kurioje miesto vietoje nuotrauka buvo padaryta. Kita pavėsinė, kurioje sustojome ilgėliau buvo skirta Lietuvos partizanams. Joje buvo pristatomos knygos, kita informacija apie partizaninę kovą, taip pat buvo galima atsigert arbatos, bei paragaut kaimiškų lašinių su svogunų laiškais.
Renginys buvo skirtas ne tik paminklo atidarymui, bet ir partizanų, kariuomenės ir visuomenės vienybės pagerbimui. Pasibaigus sveikinimams ir oficialioms kalboms, nugriaudėjo trys galingi šūviai iš „napoleoniečių“ atvežtos patrankos: „UŽ PARTIZANUS“, „UŽ LIETUVĄ“, „UŽ SŪDUVĄ“.
Renginį vainikavo Lietuvos karuomenės pulko pasirodymai, kurie išties buvo įspūdingi – parodyti įvairūs kovos stiliai, rankomis perkertamos čerpės, dresiruotų šunų darbą atspindinti programa. Besibaigiant renginui dar pavalgėme kareiviškos košės su arbata ir su daug gerų įspūdžių patraukėm namo.
Nuotraukas iš renginio galima pasižiūrėt čia: http://www.suduvosgidas.lt/index.php?ci … w_id=82453

Rašyk komentarą