Nuorodos

2010 m. birželio mėn.
P A T K P Š S
« Geg   Lie »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kategorijos

Nepabuvęs kareivėliu…

Birželio 10-ją dieną Klaipėdos jaunimo organizacijų asociacijos „Apskritasis stalas” (KLAS) nariai ir jais besiruošiantys tapti bei   penketas padaužų vaikų iš Vaikų teisių tarnybos sugalvojo išbandyti savo jėgas ir nors vienai dienai pabūti kario kailyje.

Kadangi minėtai asociacijai priklauso ir LTJS Klaipėdos filialas, kurio nariai ne ką mažiau nei kitų organizacijų atstovai mėgsta kariškus žaisliukus ir gyvenimą, tai šį kartą pateikiame mūsų filialo narės Gretos įspūdžius iš Ruklos.

„Kelionė autobusu buvo fantastiška, be to ir labai linksma, visi žmonės linksmi ir išradingi. Žaidėme susipažinimo žaidimą, kuris gan greit pasiteisino – visi autobuse susipažino vieni su kitais, sužinojo kas ką veikia gyvenime, įgavo net pravardes (visi žinojo, kad aš – „kirpėja“) tai ir šaukdavo: „kirpėja mūsų!” Keliavo ir du Šaulių sąjungos būrio vadai, į kuriuos reikėjo kreiptis „tamsta“. Šis žodis visiems patiko, tad ir kartodavo „tamsta, tamsta“ juokaudami. Šaulių vadai autobuse visus mokė įvairių rikiuočių, bet pradžioje niekas nieko nesuprato.

Nuvažiavus į Ruklą reikėjo išsiskaičiuoti ir išsirikiuoti. Buvo labai juokinga, nes beveik niekas nemokėjo ir žvalgėsi į visas puses, kur kam eiti bei ką daryti (kaip būsimoji jaunoji šaulė, tik aš, aišku, mokėjau).. Vėliau atėjo vadai iš Ruklos ir papasakojo kas vyks, paaiškino kur reikės eiti ir pan. Vyko paskaita apie savanorystę bei kitus kariškus reikalus. Man, kaip ir kitiems, buvo labai įdomu! Po paskaitos ėjom apžiūrinėti ginklus, techniką ir … net nežinau kas ten dar buvo.. Be to, leido palaikyti rankose ginklus ir įsilipti į šarvuočius! Po pietų gavome šautuvus ir liemenes, taip pradėjome jaustis tikrais kareiviais. Vėliau mokė maskuotis – išsitepliojom veidus žaliai/juodai ir rudai. Turėjome užmaskuoti šalmus, o geriausią maskuotę apdovanojo. Dar po kiek laiko vyko pratybos –visiems davė po tikrą ginklą ir bėgiojom, o mūsų priešai buvo du tikri kareiviai, kurie net mokomąją granatą susprogdino! Galų gale prasidėjo geriausioji dalis – Vilko takas. Suskirstė mus po 6 žmones. Taip susidarytos 7 komandos. Viską turėjome padaryti kuo greičiau! Pirmoje rungtyje reikėjo perlipti aukštą sieną, už mane dvigubai-trigubai didesnę, vėliau – šliaužimo užduotis, kai virš galvos susukta spygliuota viela. Tad jei kas pakeltų galvą, būtų blogai. Pavyzdžiui, vienai merginai kilstelėjus galvą, teko 7 siūles siūti, todėl turėjom šliaužti vos neįmerkę veidų į purvą ir dar kuo greičiau! Teko šokti ir į prūdą, kuriame, anot kariškių, buvo net švirkštų. Vėliau tą patį prūdą teko pereiti įsikibus į virvę, ir niekam nebuvo svarbu, jog po šliaužimo nebeturėjome jėgų. Visų rungčių metu viskas priklausė nuo komandos – jei gera komanda greit viską ir padarai. Pasirodė, jog jėgų dar reikės daug kam – šliaužti per padangas, šokinėti per jas, bėgioti, mesti granatą, lįsti per vamzdį, kuriame vos telpa žmogus, lipti turėklais, lysti per tvorą bei eiti įkaltais rastais išlaikant pusiausvyrą. Tako pabaigoje visi vos atgaudavo kvapą. Po visko kareiviai leido pasinaudotu jų dušais ir visas jaunimas su 1000 įspūdžių išvažiavo namo.. Sakyčiau, buvome laimingi ir visai nepavargę, o tik išsikrovę ir įgavę naujos jėgos!“

Teksto neredagavome specialiai, norėjome kuo realiau pateikti pirmus įspūdžius parvykus. Ačiū KLAS‘ui ir kariams už tokią pramogą!

LTJS Klaipėdos filialo informacija

Spauda apie tai:

http://www.kam.lt/lt/naujienos_874/aktualijos_875/karisku_isbandymu_banga_suzavejo_aktyvu_pajurio_jaunima.html?pbck=20

http://klaipeda.diena.lt/naujienos/miestas/klaipedos-jaunimas-ragavo-kariskiu-duonos-284363

Dalyviai. Jie dar nežino kas jų laukia.

Pirmoji rikiuotė.

Motiejus svajoja tokį pat primontuoti namuose prie palangės.

Simonui joks ginklas ne per sunkus.

Delfio antraštė: "LTJS ginkluojasi!"

Atsiminimų autorė Greta - viduryje.

LTJS merginos - Greta, Julija, Indrė.

Kuris didesnis - ginklas ar mergina?

Baisioji tvora.

Ar dar užteks jėgų?

Be komentarų...

Draugo ranka visada šalia!

Spygliuotos vielos spąstuose..

LTJS nariai kraujo ir žaizdų nebijo!

Iki pasimatymo kitą kartą...

Komentarai

tomas
birželio 19, 2010 7:56 am

fantastiški malonumai :))) žiūriu ir skaitau su baltu pavydu :)))

Rašyk komentarą