Nuorodos

2011 m. sausio mėn.
P A T K P Š S
« Gru   Vas »
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Kategorijos

Naktinis žygis „Klaipėdos sukilimo keliais“

Sausio viduryje, (2011 01 14) penketas LTJS Klaipėdos skyriaus narių nusprendę išmėginti savo jėgas ir įdomiai pradėti savaitgalį dalyvavome tradiciniame, jau dešimtą kartą rengiamame pėsčiųjų žygyje „Klaipėdos sukilimo keliais“. Žygį organizavo Lietuvos Kariuomenės Kūrėjų Savanorių Sąjungos Klaipėdos apskrities skyrius kartu su Lietuvos Šaulių Sąjungos Klaipėdos apskrities jūrų šaulių 3-ąja rinktine. Minint 88-ąsias Klaipėdos sukilimo metines, kuomet Klaipėdos kraštas buvo prijungtas prie Lietuvos, žygyje dalyvavo daugiau nei 600 entuziastų iš pačių įvairiausių šalies vietų. Tai sudaro maždaug trečdalį 1923 metų sukilėlių skaičiaus.

Sausio 15 d. išvakarėse žygeiviai rinkosi Vydmantų mokykloje (Kretingos raj.). Po registracijos bei sveikinimo kalbos mokyklos sporto salėje griausmingai sugiedoję Tautišką giesmę gavę maršruto žemėlapius, paskirstyti nedideliais būreliais, pradėjome savo kelionę.
Žygio maršrutas nusidriekė apledėjusiais kaimo keliais, apsnigtomis pievomis, miškais ir pajūriu per Nemirsetą, Karklę, Girulius, kur buvo įrengti kontrolės postai. Oras buvo labai palankus, nešalo, nebuvo vėjo ir kritulių, tad žygiavome linksmai retkarčiais sustodami pailsėti ir atsigerti arbatos iš termosų. Nežinau su kokia nuotaika žygiavo kariai 1923 metais, bet mes gerai nusiteikę retkarčiais uždainuodavome kokią liaudies dainą arba ką nors iš partizanų dainų repertuaro. Žinoma minimo sukilimo laikotarpis ne tas, bet dainos labai tiko prie žygio nuotaikos.
Kelionė sekėsi gana sklandžiai, kartais teko slidinėti apledėjusiais keliais, o kartais klampoti per sniegą, todėl visi apsidžiaugėme kai išėjome į lygų smėlėtą pajūrį, tiesa čia teko perbristi nedidelį upelį ir šiek tiek sušlapti kojas, bet tai tik praskaidrino nuotaiką. Nuėjus kiek daugiau nei pusę distancijos džiugino ir žygio organizatorių lauko virtuvėje paruošta kareiviška košė ir arbata. Kitas atskaitos taškas buvo Giruliuose – Juodojoje „Memel Nord“ tvirtovėje, kur žygeivius pasitiko ir ekspoziciją aprodė Klaipėdos karybos istorijos klubo nariai. O nuo čia jau namai netoli – neilgai trukę pasiekėme organizatorių kareivines, kur gavome žygio atminimo diplomus.
Sugaišę kelionėje 6 val., įveikę maždaug 26 km distanciją šiek tiek pavargę, šiek tiek sušalę, bet laimingi išsiskirstėme namo.
Sausio 15-osios sukilimo datai paminėti mieste vyko įvairūs renginiai. Skulptūrų parke – prie dar tarpukariu pastatyto paminklo 1923 metų sukilimo dalyviams vykusioje ceremonijoje buvo pagerbti tada kovose su prancūzais žuvę savanoriai. Marijos Taikos Karalienės bažnyčioje už juos ir kitus Lietuvos karius-savanorius buvo aukojamos šv. Mišios. Po pietų patys ištvermingiausi istorinio žygio dalyviai ir uostamiesčio gyventojai susirinko Teatro aikštėje – čia buvo surengta Krašto apsaugos savanorių pajėgų 20-mečio šventė „Buvome, esame, būsime“, bet čia jau dalyvavo ne visi žygio dalyviai.
Kviečiame norinčius save išbandyti ir aktyviai praleisti laiką į naktinį žygį ir kitais metais.

Rašyk komentarą