Nuorodos

2011 m. rugpjūčio mėn.
P A T K P Š S
« Lie   Rgs »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Kategorijos

Įspūdžiai iš Tarptautinio LCC universiteto

Turbūt ne kiekvienas pasiryžtų paaukoti tris vasaros savaites mokslams, tačiau esu viena iš tų bepročių, kuri išdrįso tai padaryti.

Jau praėjo nemažai dienų po šoko,  kai išlepinta, vienturtė mergina,  gaunanti viską tiesiai į rankas, buvo „ištremta“  į kitą Lietuvos regioną gyventi viena. Žinote,  trys savaitės, per kurias teko  gamintis maistą, skalbtis drabužius be niekieno patarimų, buvo didelis išbandymas.

Bet pagrindinis tikslas kodėl aš atsidūriau Klaipėdoje buvo ne išmokti kaip gyvent be vyresniųjų pagalbos, bet pagerinti tiek anglų kalbos žinias, tiek išmokti bendrauti su žmonėmis iš kitų šalių, kurių kultūra radikaliai skiriasi nuo tavosios. Gyvenau kartu su trimis merginomis, kurios nesuprasdavo, ką  joms sakydavau. Kambariokės pasitaikė iš Latvijos ir Ukrainos. Trečioji mergina buvo lietuvaitė, tačiau ir ją ne visada galėjau suprasti, mat ji kilusi iš Žemaitijos… Taigi,  tekdavo naudotis savo ne itin tobulomis anglų kalbos žiniomis.  Geriausia kalba, išgelbėjusi mus nuo nesusipratimų, vis dėlto buvo gestų. Per tris savaites buvo visko: ir sulaukdavau ištiestos pagalbos rankos, ir pykčio, o kartais ir pati būdavau nervinga dėl nuovargio, tačiau tarptautinėje merginų kompanijoje laikas neprailgo ir veltui nenuėjo.

Nors ir teko daug mokytis (kartais netyčia ir užmigdavom besimokant ir besiruošiant kitos dienos paskaitom) nepamiršau ir LTJS draugų iš Klaipėdos. Susibėgdavome kartu pažiūrėti ir filmą, ir  liaudiškus šokius pašokti, ir  Ripką pažaisti, o kartais tiesiog būdavome kartu. Rūpestis ir kvietimai visur prisijungti leido užsimiršti, kad aš svetimame mieste.

Paskutinė diena Klaipėdoje buvo tuo pat metu tiek džiaugsminga, tiek liūdna. Vis dėlto per tris savaites  spėjau prisirišti prie žmonių ir vietos. Paskutiniai užrašai, apsikabinimai ir palinkėjimai raštu iš draugų, su kuriais pasimatysiu tikrai negreitai. Dažnai pažįstami klausia, ar pakartočiau viską? Aš atsakau, kad ne, nes to laiko – patirties ir prisiminimų – pakartoti neįmanoma.

Rašyk komentarą