Nuorodos

2011 m. rugsėjo mėn.
P A T K P Š S
« Rgp   Spa »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Kategorijos

LTJS – „Žaliųjų piligrimų“ žygyje

Šį savaitgalį mes, šeši organizacijos bendražygiai, leidomės į kelionę – po Paluknio apylinkes Vilniaus rajone. Aplankėme Dormantės ir Jurgio sodybą Gojaus kaime – šie žmonės nusprendė mest iššūkį vartotojiškam, „plastikiniam“ gyvenimui ir apsigyveno pačių rankomis nulipdytame molio ir šiaudų namelyje. Sodyboje turi įspūdingą molio dirbinių krosnį, kurią užkuria kartą metuose, jog išdegtų molinukus. Mums pasisekė pasisvečiuoti jų sodyboje kaip tik tada, kai krosnis buvo užkurta, tad galėjome gyvai bent truputį susipažinti su molio dirbinių išdeginimo procesu.

Susipažinę su šeimininkų gyvenimo filosofija bei apžiūrėję sodybą pradėjome žygį. Aplankėme kaimus, bendravome su žmonėmis, kelyje taip pat ištiko ir įvairiausių kliūčių – brovėmės per aukštus dilgėlynus, bridome per kelyje pasitaikiusius drėkinimo kanalus. LTJS keliautojams tai ne naujiena, tad nesiskundėme žygio vedlių sumanymams, gi būna gyvenime ir baisesnių dalykų, negu įsidilginti ar sušlapti kojas šiltoje rudens pradžioje. Patyrę nuotykių bei nukeliavę apie 12 km pasiekėme Justino Naviko sodybą. Čia šeimininkas žygeivius pavaišino vakariene, aprodė savo sodybą. Jau sutemus aplankėme sodyboje įrengtą Neolito gyvenvietę, kur šiek tiek padiskutavome apie vertybes, vartotojiškos kultūros pragaištį, bei mokėjimą įvertinti tai, ką turime.

Vakare sėdome prie naminių vaišių stalo ir bendravome, diskutavome su bendražygiais – Lietuvos jaunimo sąjunga (Lietuvos valstiečių liaudininkų sąjungos jaunimo padaliniu), kurie kartu su sodybos šeimininku organizavo šį pažintinį žygį.

Ryte pabendravome Justinu, Lietuvos jaunimo sąjunga surengė diskusiją apie patyčių mokykloje problemą, ir paieškoję sprendimo būdų, bei pasidalinę savo idėjomis ir darbo mokyklose patirtimi nusprendėme tuo užbaigti savo savaitgalio nuotykį.

Rašyk komentarą