Nuorodos

2011 m. lapkričio mėn.
P A T K P Š S
« Spa   Gru »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kategorijos

V.Bražėnas: Pakelti Lietuvą „Iš apačios“

                           Didvyrių dėka turime Nepriklausomą Lietuvą. Daug yra atsiekta, dar daug reikia atlikti, kad matytume Antrąją Lietuvos Respubliką tiesiame kelyje į šviesią ateitį. Lietuvai šiandien reikia patriotų kovotojų kovai šios dienos fronte ir šių dienų politiniais ginklais. Patriotai turėtų pasinaudoti laisve pilietinei bei tautinei pareigai atlikti.

Nei Vilnius, nei kiti didieji miestai vieni patys neišspęs didžiųjų Lietuvos problemų. Ir sostinė, ir didieji miestai, kaip ir juos besigrumiantieji kai kurie sąžiningi politikai ir visuomenės veikėjai labai reikalingi moralinės ir pilietinės paramos iš Lietuvos provincijos pasklidusių patriotų. Tad PAKELKIME LIETUVĄ IŠ APAČIOS. Ir SSRS galios pamatus pakirtęs JAV prezidentas Ronald Reagan nebuvo kieno nors pastatytas iš  viršaus, o iškeltas JAV provincijoje pasklidusių mažesnių, kai kur į didesnes išsivysčiusių patriotinių grupelių, klubelių, veiklos branduolių, pavienių asmenų.

Teigi, būtina burtis į pradžiai nedidelius, penkių ar dešimties narių VEIKLOS BRANDUOLIUS. Jie turėtų būti politiniai, bet nebūtinai partiniai, net gal įvairių tautinių-krikščioniškų partijų veiklius narius suburiantys „klubai“, „bendruomenės“, „komitetai“ ar kas bebūtų.Juose būtų svarstomi ir vykdomi darbai Tėvynei padėti, o ne eikvojamas laikas ir energija skaičiavimui kas kada buvo ir yra negera. Jei būtų viskas gerai, nereikėtų nei patriotų veiklos skleisti politinį apsišvietimą, kad bent jau neleidus niekam reikalų dar pabloginti.

Kadangi pagal Lietuvos Respublikos Konstituciją Seimas yra svarbiausia valdžios institucija, būtina sukaupti dėmesį šį rudenį vykstantiems SEIMO RINKIMAMS. Lietuvos krepšininkai nebūtų tapę čempionais, jei nebūtų iš anksto treniravęsi varžyboms. Reiškia, ir Lietuvos patriotai nieko nelaimės, jeigu iš anksto „nesitreniruos“ rinkimams ir „netreniruos“ savo aplinką. Tai ypač gerai gali atlikti krašte pasklidę veiklos branduoliai.

Veiklos branduolių veikimo galimybės.

Pastoviai, kiek galint dažniau, susirinkti informaciją ir idėjomis pasidalinti bei būtinai veiklai suplanuoti.

Branduolys galėtų:

 1. Atsiliepti, grupės vardu ar pavieniui, protestu ar pagyrimu, į žiniasklaidos veiklą

a)      Vietinėje,

b)      Rajoninėje

c)       Respublikos žiniasklaidoje.

 1. Įtaigoti patriotinei veiklai

a)      Politines partijas,

b)      Politikus ir visuomenininkus,

c)       Valdžios institucijas,

d)      Intelektualus.

 1. Įtaigoti kaimynus jų priemestyje ar seniūnijoje irgi susiburti į veiklos branduolius.
 2. Įtaigoti parapijų narius organizuoti prie parapijų komitetus Baržyčiai nuo šmeižtų ir puolimų ginti. Tuo būdų daugiau katalikų įsitrauktų į patriotinę veiklą. Lankydamasis Lurde Popiežius „kalbėjo apie tai, kad Bažnyčiai būtina aktyviai dalyvauti visuomeniniame gyvenime“. (Lietuvos Aidas, 2004.08.16)
 3. Rašyti (asmeniškai ar branduolio vardu) laiškus redakcijoms ir dalyvauti telefonu radio ir televizijos laidose.
 4.  Padauginti ir platinti vertus dėmesio trumpus straipsnius iš spaudos. Surasti rėmėjų tos veiklos išlaidoms padengti. (Kai kurie turi pinigų, kiti gi laiko lapelių platinimui.)
 5.  Prireikus, organizuotai aplankyti laikraštį, įstaigą, mokslo instituciją su pasiūlymais ar pageidavimais.
 6. Kviesti į susirinkimus žinovus kalbėtojus – pranešėjus gal ir iš politinių partijų jų programoms (be propagandos ir kitų niekinimo) pristatyti.
 7. Skatinti politikoje susivokiančius piliečius stoti į patriotines politines partijas, pagal pasirinkimą. Tuo būdu partijos būtų papildomos veikliais nariais.
 8. Remti ir platinti patriotinę spaudą.
 9. Į konkrečią veiklą įtraukti jaunimą, kurs nepatraukiamas tuščiomis kalbomis.

 

Tos apimties veikla ateinančiuose Seimo rinkimuose pažadins ir suburs tautiečius nurodant ne „gelbėtojus“ ar „geruosius“, o politikos prožektorių šviesą nukreipiant į tikrus ar pagrįstai „galimus“ Lietuvos ir mūsų tautos priešus.

Aišku, kad kiekvienas branduolys iš galimos veiklos būtų pasirinks tik vietinėmis sąlygomis įmanomus.

Branduoliai turi būti pasiruošę veikti savistoviai, vadovaudamiesi savo galvomis, be nuorodų ar paraginimų „iš aukščiau“. Nebent pati pradžia sukuria sąlygas turėti ryšius su kokiu nors centru.

Būtina veikti atsakingai, tik įstatymų ir etikos ribose.

Nepamirština liaudies patarlė: „Ne šventieji puodus lipdo“. Su pasišventimu apgalvotai veiklai panaudotas net mėnesio iki rinkimų laikas gali teigiamai paveikti Seimo rinkimus. Nepamirština išmintis: „Iš mažas kupstas didelį vežimą verčia.“

Tad, Tėvynės labui, PAKELKIME LIETUVĄ IŠ APAČIOS!

 

2004.08.18.

V.Bražėnas „Priminimai bendražygiams“, Vilnius 2009, p.28-30.

Rašyk komentarą