Nuorodos

2011 m. lapkričio mėn.
P A T K P Š S
« Spa   Gru »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930  

Kategorijos

V.Bražėnas: Kodėl?

Kad istorija yra klastojama, net akiplėšiškai, esame matę Lietuvoje, matome šiandien Maskvoje. Kad Antrasisi pasaulinis karas buvo pradėtas klasta, būtų sunku, bent jau tik dabar turimais duomenimis, įrodyti. Tačiau yra ne vienas ir ne du atvejai, kurie verčia įtarti melą ir klastotę karo vedime.

Kodėl Vakarai, ypač Amerika, įsikišusi į karą, nevykdė invazijos į Europą, kaip buvo kai kurių strategų siūloma, iš Pietų, iš Italijos Po upės slėniu ar iš Balkanų? Ar todėl, kad tuo būdu Sovietų Sąjunga būtų atkirsta nuo Europos? Prie to prisideda ir kitas „Kodėl?“ Kodėl Vakarų karo pajėgų vyriausias vadas, po išsikėlimo Normandijoje, sustabdė Didžiosios Britanijos karo pajėgų vadą maršalą Montgomerį ir JAV tankistų legendą gen. Platoną nuo žygio į Berlyną, kad ten atsiradus anksčiau negu rusams?

Pagaliau yra patikimai atsakytina į gal patį didžiausią „kodėl?“. Kodėl Vakarai dar 1943 m. pavasarį, du metai prieš 1945 m. Gegužės 8-ją, nepriėmė Vokietijos aukštų kariškių ir diplomatų pasiūlymo baigti karą, Vokietijai pasiduodant Vakarams? Kadangi apie tai yra rašyta mano knygoje NAUJA PASAULIO SANTVARKA? (2000 m. antra laida) čia tik nurodysiu, kad 1943 m. sąmoksle nuversti Hitlerio valdžią ir pasiduoti Vakarams dalyvavo nacistinio Reicho diplomatai, generolai, maršalai, admirolai ir net Reicho kontržvalgybos viršininkas admir. Kanaris. Jis Turkijoje Stambule, buvo net paruošęs lėktuvą JAV laivyno atašė Erlui nuskraidinti pas Vokietijos maršalus pasidavimo sutarčiai pasirašyti.

Tačiau siūlymas baigti karą 1943 m. Ruzvelto buvo atmestas, ir du metus buvo tęsiamos jaunų vyrų žudynės Europoje ir Ramiajame Vandenyne. Tenai japonai per jų „nepuolimo sutarties“ partnerį – Sovietus, siuntė pasidavimo Amerikai siūlymą maždaug tuo pat metu. Tačiau komunistai, kurie su naciais pradėjo karą, nenorėjo taikos, todėl japonų siūlymo neperdavė, žinoma.

Ištrauka iš V.Bražėno knygos „Priminimai  bendražygiams“ 2009, Vilnius. P.38.

Komentarai

Simas J
lapkričio 6, 2011 9:34 pm

Kažkokie kliedesiai, ne kitaip…

1. Kad veržtis į Italiją, visų pirma reikia iki jos nusigauti. Klausimas kaip SLAPTA nugabenti keliasdešimt tūkstančių karių pro Gibraltarą iki Italijos jums neiškilo? O ir nugabenus – kaip užtikrinti jiems patikimą resursų tiekimą? O tas faktas, kad kai tik atsirado galimybė, amerikiečiai labai sėkmingai įsiveržė į Italiją jums akių nebado?

2. Kariškiai gal ir norėjo pasiduoti, bet nepamirškit kad sąmokslas prieš Hitlerį nepavyko, o sąmokslininkai bu sušaudyti dar tos pačios dienos vakare. Tad su kuo vakarai turėjo kalbėtis apie pasidavimą? Su keliais jokios realios galios neturinčiais kariškiais? Lėktuvų galima paruošti nors ir 100, čia iš viso ne rodiklis.

3. Apie japonų bandymą taikytis girdžiu pirmą kartą, bet manau kad tokio paties lygio kliedesiai…

Aš ne istorikas, bet netgi man tokie akivaizdūs kliedesiai akis bado! Ką apie tai pasakytų istorikai iš viso geriau negalvoti…

Rašyk komentarą