Nuorodos

2012 m. lapkričio mėn.
P A T K P Š S
« Spa   Sau »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Kategorijos

Tautinio jaunimo narių nuotykiai naktiniame Vilniuje – Policija, tris juosteles iš turgaus nešiojantys „ereliai“ ir apie tai ką reiškia būti patriotu Vilniuje.

Mindaugas Sidaravičius

Pastaba: Dėl nenoro pakenkti smulkiesiems verslams šiame straipsnyje gali būti pakeistos arba nepaminėtos vietos.

Pirmas Nuotykis

Šeštadienį lapkričio 10 dieną viename iš Vilniaus klubų vyko patriotinės roko grupės koncertas. Į koncertą atvyko žmonės iš Vilniaus ir ne tik. Tarp koncerto dalyvių buvo ir Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos nariai. Po koncerto vedėmės draugus iš Kauno pernakvoti pas vieną iš Vilniaus narių. Nelaimei, mums teko eiti Kalvariju gatve. Eidami užsukome į pakeliui esantį vietinį naktinį barelį pasėdėti trumpam, kas alaus, o kas giros bokalui. Vos tik atsidūrus viduje, prie mūsų priėjo vienas vyriškis iš ten jau sėdėjusios girtos vietinės kompanijos. Tuo metu jis buvo draugiškai nusiteikęs, todėl ir mano draugas, kurį jis užkalbino, mielai su juo bendravo nepaisydamas jo girtų blevyzgų. Nuotaikos greitai pasikeitė, kai kitas tos pačios girtos kompanijos vyriškis (liežuvis sunkiai verčiasi taip gražiai juos vadinti) prisikabino prie vieno iš mano draugų dėl kareiviškų batų ir prisiūtos vėliavėlės ant rankos. Draugas mokosi tam tikroje vietoje ir planuoja Tėvynę ginti laikui atėjus, jis tikrai yra vertas priekabių… (Sarkazmas). Mes nesileidome į provokacijas, bet vienas iš jų toliau kalbino tai vieną, tai kitą mūsų kompanijos narį, o jo draugai, kurie sėdėjo kitame baro gale, mums girdint apkalbinėjo mus naudodami kalboje rusiškus necenzūrinius žodžius. Tuo metu aš akylai stebėjau aplinką ir pamačiau vieną iš jų kitame baro gale kalbantį telefonu, susikoncentravau į tą pusę ir išgirdau – „jų čia daug“. Taigi apie tai pranešiau savo kompanijai, kad greičiau baigtume savo bokalus, kuriuos vos spėjome nusipirkti ir mautume iš čia, nes kažką kviečia, mums to dar betrūko – susirėmimo su vietiniais treninginiais. Nespėjome išeiti, kai į barą užėjo gal kokie šeši „treningais“ apsivilkę maždaug 20 metų vaikinai. Pasižiūrėjo į mus, nusipirko alaus ir išėjo (mums pasisekė, kartu su merginomis mūsų iš viso buvo šešiolika). Netrukus į vietą atvyko policija, pagalvojau : „čia kuo toliau, tuo linksmiau darosi…“ Tas pats, kuris skambino ir kažką kvietė telefonu, iš karto išėjo į lauką kažką jiems aiškinti. Mes pabaigėme savo bokalus ir išėjome iš baro. Lauke mus užkalbino vienas iš atvažiavusio ekipažo pareigūnų ir pasakė, kad gautas nusiskundimas skinais, greičiausi apeliavo į mus. Bet mes ne skinai. Iš mūsų tik vienas buvo su nuskusta galva, be to vėliavėlė ant rankos arba šalikas su užrašu Lietuva dar nereiškia priklausymo skinų subkultūrai. O jeigu ir būtume skinai, ką tai pakeistų, kad mus tiesiog dėl to išvežtų į nuovadą? Laimei, pareigūnas buvo supratingas ir pamatė, kad mes buvome blaivūs (ne taip, kaip kiti baro lankytojai), todėl tiesiog paprašė, kad mes neieškotume nuotykių ir palinkėjo mums gero kelio. Mes irgi tikėjomės, kad nuotykių šiai nakčiai pakaks…

Antras Nuotykis

Toliau eidami išalkome, todėl nusprendėme užsukti į vieną parduotuvėlę ir nusipirkti greito maisto (fidžinų, beliašų ar dar ko nors). Kol vieni pirko užkandžius, prie mūsų draugių prikibo „treninginių“ kompanijos merginos, jeigu jas taip galima pavadinti. Įsiplieskė konfliktas ir mes bandėme atsitraukti sakydami, kad atstotų, nes iškviesime policiją, spėkit koks buvo tos kompanijos atsakas – „nam px, vizivai ti etich mentov“ ir panašūs žodžiai, kaip leidau jums suprasti, jie su lietuvių kalba nelabai sutaria. Atsitraukę nuo jų mes iškvietėme policiją, pasakėme, kad nelauksime ekipažo, tiesiog perspėjome, kad atvyktų į tą vietą ir pasižiūrėtų ar dar prie kieno nors ta kompanija nesikabinėja. Sekančią dieną vieniems reikėjo keliauti namo, kiti kitų darbų turėjo, todėl tikrai nebuvo prasmės važiuoti į nuovadą ir aiškintis santykius, juolab aš nemanau, kad mes tuo ką nors būtume pasiekę. Kai jau buvome prie draugo namų viena iš mūsų draugių prisipažino, kad gavo vieną smūgį į veidą nuo kitoje kompanijoje esančios merginos. Ji, būdama protinga mergina, mums to iš anksto nepasakė, nes nenorėjo pilti žibalo į ugnį.

Taigi, kame moralas šių įvykių pasakojimo. Jeigu mes leistumėmės išprovokuojami ir netyčia kiltų muštynės, turbūt būtų gan didelė tikimybė, kad mus nuteistų pagal BK170, o jiems arba nieko, arba chuliganizmas. Jeigu čigonas primuša lietuvį, tai chuliganizmas, o jeigu lietuvis- čigoną, tai jau BK170. Mes gyvename šalyje, kurios sistema yra nukreipta prieš žmones, kurie nori gero tai šaliai ir jos doriems piliečiams labiau negu kas kitas. Ar tai neatrodo absurdiška (retorinis klausimas)?

Trečiasis Nuotykis              

Sekančią dieną po susirinkimo vakare lydėjau kauniečius draugus iki stoties. Važiuojant įlipo į troleibusą kontrolė, o viena draugė netyčia nors ir buvo nusipirkusi nepasižymėjo bilieto (Kaune jau seniai nėra popierinių bilietų, kuriuos reikėtų žymėti, todėl žmonės nepripratę) ir nors jos moksleivio pažymėjime buvo parašyta, kad ji yra iš Kauno ir mes kontrolierei sakėme, kad skubame į traukinį, ją vis tiek išlaipino ir išrašė 30lt baudą. Kitaip tariant, draugė netyčia apsižioplino ir todėl jai teks mokėti baudą, o kontrolierė, apsimetus durnele, nepaisė to, kad mūsų draugė vis tiek niekur daugiau nepanaudos bilietėlio, išlaipino ją. Bet perliukas to vakaro ne čia.

O perliukas įvyko, kai mūsų draugei mikroautobuse išrašinėjo baudą, o mes laukėme jos lauke. Vienas iš kontrolierių, išlipinėdamas iš autobusiuko, draugei sureplikavo, cituoju: „kūrwos nacionalistai iš Kauno atvažiavo“. O ta mergina nepilnametė. Spėju, jeigu ant mano draugo peties būtų CCCP vėliava, o ne Lietuvos, tai draugę būtų paleidę ir be baudos už tokį nesusipratimą. Gaila, kad mes negirdėjome ir aš nespėjau užsirašyti nei pavardės to kontrolieriaus, nei mikroautobuso numerio. O kai draugė išlipo, autobusiukas pajudėjo iš vietos, nespėjus jai to mums papasakoti.

Užbėgant komentarams už akių. Nėr ko vaikščioti naktimis arba nėra ko vaikščioti po liaudiškai vadinamą „kalvarkės“ rajoną. Pasitelkite logiką, jeigu mes nieko nekabiname, tai ar turi teisę prie mūsų kas nors kabintis, juolab jeigu tai abejotinos reputacijos asmenys? Kodėl doras pilietis turi bijoti vaikščioti naktimis? Neatrodo kažkaip absurdiška? Be „kalvarkės“ yra kitų prastos reputacijos rajonų ir jie tokie yra jau gana seniai. Valdžia nieko nedaro, policija irgi nieko nedaro. Ar neatrodo keista, kodėl „karštieji taškai“ yra jau ilgą laiką žinomi, bet nėra imtasi jokių progresinių priemonių be padidinto patrulių skaičiaus, o jeigu ir imtasi, kodėl nevyksta progresas? Vilnius – tai miestas, kur labiausiai bijoma rusakalbių „forsų“, kur būti patriotu yra ne prestižas, bet jeigu vaikščiosi rėmą išmetęs su „treningais“ ir dar piktai kalbėsi su akcentu, tavęs bent jau bijos ir duos praeiti. O jeigu pasakysi tokiam, kad nemoki rusiškai, tai tave išvadins „labancu“, „labanec“ – lietuvis (pašiepiančiai). Dar neduok, Dieve, ant čigonų „užsirausi“ kokiam nors stoties rajone. Yra reikšmingas proto skirtumas tarp jų ir tarp Radži. Ir prašau susilaikykite nuo savo komentarų tokių kaip – „ką tu čia darai važiuok į Kauną“ arba „tarsi Kaune geriau“. Aš niekur nevažiuosiu, nes gimiau Vilniuje ir noriu čia likti, o nuo akivaizdžių problemų nereikia bėgti, o spręsti jas. Kauniečiai tegul tvarkosi savo mieste su savo problemomis ir savais „ereliais“, o man asmeniškai gėda, gėda prieš draugus dėl miesto parodyto svetingumo ir gėda dėl pačios valdžios ir žmonių, kurie yra pripratę prie tokios aplinkos ir nieko nenori keisti.

Komentarai

linksmas
lapkričio 13, 2012 5:02 pm

na tik vienas pastebėjimas, tyčia, ar netyčia nepažymėjo bilietėlio, čia jau kontrolė niekuo nekalta, aš irgi už tai, kad kaune pavėlavęs 8min pasiimti mašiną iš aikštelės gavau baudą (tiksliau prevencinę priemonę, 60lt parkingo kortelę kauno mieste, išties man jos labai reikia) galėčiau kaltinti piktus griežiančius dantį ant vilniaus kauniečius, arba galiu suprasti, kad aparatas tiesiog dirba pagal įstatymo raidę, o ne dvasią ir tiek.

lyderis
lapkričio 14, 2012 12:31 pm

pasinaudokit sena futbolo chuliganų patirtimi – casual wear. prieš sistemą atvirai nepašokinėsi – faktas. o jei visi būtumėt apsirengę kaip eiliniai piliečiai, būtumėt drąsiai galėję aktyviau sudalyvauti nuotykiuose ir likti be jokių chuliganizmo ar BK straipsnių. aišku su sąlyga, kad tikrai buvot blaivūs :)

P.S.
straipsnyje dar gali parašyt kaip patys siūlot keisti situaciją.

Sandra
lapkričio 14, 2012 1:10 pm

„sveiki, mes patriotai, įlindome į tigro narvą ir esame labai pasipiktinę, kodėl jis nukandžiojo mums rankas ir kojas, dabar nosimi rašysime straipsnį ir išliesime savo pasipiktinimą“ :DDDDDDDDD Jums nekilo klausimas, kodėl jūs būdami Kalvarijų gatvėje nesutikote normalių žmonių, kaip jūs sakot ne „rusakalbių forsų“? 😀 Kiekvienas miestas turi savo „gražių rajonų“, į kuriuos geriau nevaikščioti. Aš nekalbu, kad pas jus Kaune vidury laisvės alėjos merginas sumuša, rankines atima, čia vadinasi „doras pilietis neturi bijoti vaikščioti naktimis“ ;D Tai gal bent jau savo senamiestį susitvarkykit, o tada stumkit ant kitų miestų smulkių rajonų netvarkos? Pastatykit laisvės alėjoj po mentą, nes ja ramiai praeit negalima nei patriotui, nei paprastam žmogui. O jeigu protelio užtenka tik trintis po kalvarkę ir poto straipsnius rašyti, tai jūs verti užuojautos.. Kitą kartą nesismulkinkit – patraukit į čigonų taborą 😀 Man tai kažkaip užtenka proto ir po Kauno laisvės alėją nevaikščiot, kai lankai drauges ligoninėj po jų tokių pasivaikščiojimų.. Gal suvienykim valdžią ir susitvarkykim savo rajonus? Jūs savo pagrindinį – o Vilnius – savo smulkiuosius.. 😀 Žodžiu, juokinga, kad net verkt norisi.. Čia tas pats, kas į kokius Žemuosius Šančius Kaune, naktį, į klubelį nuvaryt mergai su miniaku.. 😀 Analogiškai pasieglėt ir piktinatės.. Ryškiai greitu metu Vilniuje pasklis naujas bakeris: visi pasakos kaip Kauno patriotai naktį į Kalvarijų barelius vaikščiojo… :DDD Trečio brolio Jono sindromas… :DDDD

Mykolas
gruodžio 4, 2012 8:15 pm

100% sutinku su Sandra. tik pridursiu, kad cia jums dar pasiseke, kad pro kalvarke ejot, nera blogiausias variantas. Kita karta rekomenduoju krasnuchoje ar naujanuose nuotykiu paieskot, po keliu dienu tevai gales visus 16-iolika atsiimti is Lazdynu ligonines.

Saulius
sausio 20, 2013 7:31 pm

Gyvenu Vilniuje, karts nuo karto tenka ir naktį pėsčiomis iš įvairių miesto rajonų grįšti namo, tame tarpe ir nuo stoties, ar Šnipiškių (kalvarijų g. rajonas), tačiau su tokiomis problemomis niekada netenka susidurti. Tiesa alkoholinių gėrimų nevartoju ir su išgėrusiais stengiuosi neturėti jokių reikalų.
Univere kursiokų tarpe yra netik lietuvių, bet ir rusų, lenkų, baltarusių, tačiau nei vieni į savus ir svetimus nesiskirso, beje ir su treningais nevaikšto.

Rašyk komentarą