Nuorodos

2013 m. sausio mėn.
P A T K P Š S
« Lap   Vas »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kategorijos

Latvijos Nepriklausomybė diena

2012 metų lapkričio 18 dieną broliai latviai šventė Nepriklausomybės dieną, skirtą paminėti 1918 metais Latvijos liaudies tarybos paskelbtą Latvijos respublikos nepriklausomybę. Šia proga Latvijos sostinėje vyko daugybė renginių, kuriuose dalyvavo ir dešimt Lietuvių Tautinio Jaunimo sąjungos narių.

Dar kelios dienos prieš Latvijos Nepriklausomybės minėjimą Rygoje buvo galima jausti pakilią nuotaiką. Reklaminiuose stenduose ir švieslentėse mirguliavo sveikinimai latvių tautai, kavinių, barų, maisto ir net drabužių parduotuvių vitrinos buvo papuoštos Latvijos tautine simbolika, vakare ant palangių bei paminklų degė žvakelės. O štai Lapkričio 18 dieną jau prasidėjo tikra šventė. Šią dieną viešasis transportas vežė keleivius už dyką, tad į Rygos centrą sugūžėjo daugybė žmonių. Pastatai buvo papuošti Latvijos vėliavomis, gėlių kioskuose dominavo baltos ir tamsiai raudonos spalvos gėlių kompozicijos, dauguma piliečių prie širdies segėjo tautines juosteles, gatvėse praeiviams buvo dalinamos popierinės vėliavėlės ir nacionalistinių pakraipų laikraščiai. Visa tai sudarė pakilią, šventinę ir, aišku, patriotinę nuotaiką.

Dieną Rygoje vyko įvairūs koncertai bei renginiai, iš kurių vienas svarbiausių – kariuomenės paradas, kurio metu žygiavo įvairių karinių Latvijos institucijų atstovai, buvo demonstruojama karinė technika, sugiedotas Latvijos respublikos himnas, salvėmis pagerbta Latvijos Nepriklausomybė. Tarp žygeivių buvo ir būrelis Lietuvos karių bei Estijos kariuomenės atstovai.

Latvijos Nepriklausomybės dienos akcentas – tūkstantinės minios eisena su deglais – prasidėjo vakare, apie 19 val., kai patriotiškai nusiteikę latviai ir svečiai iš kitų šalių rinkosi prie Rygos centre pastatytos scenos, kur vyko nemokamas įvairių folkloro ansamblių ir roko grupių koncertas, šildęs ir pakiliai nuteikinėjęs stoviniuojančius ir deglus besidalinančius dalyvius. Ant scenos pasveikinti latvių užlipo bei lietuvišką dainą sudainavo ir keli Lietuvos atstovai. Pačioje eisenoje iš abiejų pusių vienodais tarpais stovėjo vyrai, nešini Latvijos vėliavomis, prie jų atsistojo ir LTJS nariai: vienoje pusėje – Tomas Skorupskis, nešinas mūsų sąjungos vėliava, kitoje – Galius Melnikovas, nešęs Lietuvos trispalvę. Tarp vėliavas nešančiųjų sustojo kiti žygio dalyviai. Apie 19:30 minia, užsidegusi deglus ir iškėlusi vėliavas, patraukė miesto centro gatvėmis. Pakeliui ant paminklų buvo matyti uždegtos žvakės, prie pastatų degluose degė ugnis, iš garsiakalbių skambėjo liaudiška muzika, žygio dalyviai traukė tai latviškas, tai lietuviškas dainas, pritariant būgnams bei dūdmaišiams, o šaligatvyje stoviniavo smalsuoliai bei žurnalistai. Procesija baigėsi prie Laisvės paminklo, kur aukšti valstybės pareigūnai perskaitė sveikinimus latvių tautai.

Po oficialių renginių žmonės pasklido po miestą: vieni ėjo išgerti kavos, kiti – pavalgyti, treti tiesiog pasivaikščioti ir pasigrožėti šventiškai pasipuošusia sostine. Sekanti diena buvo nedarbo, tad  žmonės mielai vakarojo baruose, restoranuose, kavinėse bei klubuose, kilnodami bokalus ir taures už Latviją bei dainuodami latvių liaudies dainas.

Tikriausiai neįmanoma nupasakoti to, ką matėm, girdėjom ir jautėm šios nuostabios šventės metu, tačiau visi LTJS nariai, stebėję Latvijos Nepriklausomybės dienos renginius, sutaria, kad įspūdis didžiulis, atmosfera kerinti, ir kad kiekvienas lietuvis turėtų pamatyti, kaip turi atrodyti teisingas patriotinis renginys bei kaip mūsų broliai yra toli pažengę tautinės valstybės klausimu. Sveikinam latvius su Nepriklausomybės diena ir viliamės, kad mums pavyks pasinaudoti gerąja patirtimi, kurią gavome iš jų.

 

Rašyk komentarą