Nuorodos

2013 m. sausio mėn.
P A T K P Š S
« Lap   Vas »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kategorijos

eRepublik

Tomas S.

LTJS blogo tikslas – parodyti LTJS nario, lietuvio nacionalisto gyvenimą. Bloge esančios naujienos retai kada atspindi LTJS poziciją, tai daugiau laisva terpė reikštis LTJS nariams tomis temomis, kur jie nori kažką pasakyti. Šį kartą šį tą pasakyti noriu ir aš.

Dauguma mūsų, prisipažinkim, nemažai savo laisvo laiko praleidžia veikloje, kuri ne visai atitinka kovą už lietuvių tautos išlikimą. Tai – normalu, juk kiekvienam asmeniui reikalingas poilsis ar vieta, kur gali pabėgti nuo šio savo paskutinį šokį šokančio pasaulio, susikurti atskirą realybę. Vieni eina į filmus, kad ir Žiedų valdovo naują dalį – Hobitas, kiti praleidžia laiką metalistų koncertuose, kur dažnai jokia tautine idėja nekvepia, o tiesiog muzikantai groja tau patinkančią muziką, treti žaidžia internetinius žaidimus, tokius kaip skyrim, travian ir pan.

Prieš kokius 3 metus pradėjau ir aš žaisti vieną tokį internetinį žaidimą – erepublik, apie kurį jums ir papasakosiu. O pasakoju apie jį todėl, jog manau, kad šis žaidimas, skirtingai negu kiurksojimo feisbuke ar kitų žaidimų, ne vien smegenis džiovina, tačiau suteikia galimybę jaunam žmogui ir patobulėti. O patobulėti galima keliose srityse.

Pagrindiniai šio žaidimo privalumai:

  1. Naujų įgūdžių išmokimas fotoshopo, exelio ir kt. programose.
  2. Internetinių naujienų sklaida, naujų įdomių puslapių ar programų atradimas (būtent šio žaidimo dėka LTJS turi savo klubą plug.dj svetainėje, kurį kai kurie iš mūsų jau pamėgo).
  3. Straipsnių rašymo pagrindai. Žaidimo bendravimas vyksta įvairuose skype pokalbių kambariuose, o viešasis bendravimas žaidime – straipsnių ir jų komentarų pavidale. Šiais informacinio karo laikais nemažai iš mūsų sako, jog nemoka rašyti. Šiame žaidime sudarytos puikios galimybės išmokti tą daryti, o įgūdžius pritaikyti galima jau vėliau kuriant savo tinklaraščius, rašant naujienas į mūsų puslapį ar blogą, ar net į didžiają spaudą.
  4. Komandinis bendradarbiavimas. Erepublik bendruomenė sudaryta iš įvairiuose miesteliuose ir miestuose gyvenančių žmonių, kurie žaidime neretai turi dirbti išvien, siekiant žaidimo tikslų. Negana to, komandiniam darbui naudojamos šiuolaikinės technologijos – darbas vyksta internete. Iš to galime perimti pavyzdį, taip įtraukiant asmenis, kurie gyvena mažesniuose miesteliuose, prisidėti prie nemažo darbo, kurį turi atlikti mūsų organizacijos valdyba ir skyriai. Dauguma mūsų juk neįsivaizduoja susirinkimo ne gyvai, kokioje būstinėje, o sutartą valandą internete. Yra iš kur pasisemti idėjų.
  5. Lietuvių jaunimo nuotaikos šalyje. Erepublik bendruomenę sudaro eiliniai, paprastai jauni Lietuvos piliečiai.  Žaidimo pokalbių kambariuose bendraujama įvairiomis temomis, rengiami gyvi susitikimai. Dažnai mūsų kai kurie nacionalistai bendrauja vien tik su savo bendraminčiais, ir taip atitrūksta nuo realių kasdienio jauno lietuvių problemų. Tai – būdas to išvengti.
  6. Neišnaudota terpė nacionalistinių idėjų plėtrai. Vienas iš žaidimo modelių yra politinis. Žaidime šiuo metu trečia pagal galingumą partija įvardina save kaip nacionalistinę. Žaidime galima palaikyti kontaktą su bendraminčiais, rengiami gyvi susitikimai, o laikraščiuose galima skelbti apie didžiuosius lietuvių nacionalistų renginius.

Erepublik Nacionalistai

Pakalbėkime apie tai, kas turbūt būtų įdomu žmogui, kuris besidomi lietuvišku ir pasaulio nacionalizmu – ką žaidime veikia nacionalistiai ir kaip jiems sekasi. O sekasi, mano nuomone, visai neprastai. Pati žaidimo bendruomenė jau vien dėl to, kad nemaža jų dalis rašo straipsnius ir domisi kas vyksta, yra aukštesnio lygio, už standarinį mūsų visuomenės jaunimo sluoksnį, ar tai būtų „auksinis jaunimas“, ar eiliniai degraduojantys marozai. LNP (taip trumpinasi žaidime veikianti nacionalistų partija) dėka visa bendruomenė turi gana aukštą suvokimo lygį apie tai, kas yra nacionalizmas ir su kuo jis valgomas, negu mūsų visuomenė. Turi jie ir oponentų, kurie taip pat būtų aukštas lygis mūsų „antifašistams“ ar tolerastams. Jie skiria nacionalistus nuo nacių, nedainuoja tos pačios „nacei-fašei“ dainelės, kurią dažnai girdime.

LNP savo tarpe ir viešai bando analizuoti Europos žlugimo priežastis, rašo straipsnius apie mūsų ideologiją ir kaip ją galima pritaikyti žaidimo mechanikoje. Ir tai daro ne kokie lyderiai, eiliniai, į Diktatūros koncertus vaikštantys jaunuoliai. Žaidime švenčiamos mūsų valstybinės šventės, o sveikinimai tomis progomis nuoširdumu pralenkia mūsų valstybės institucijų pareiškimus.

Žaidime atsirandant naujoms šalims iškilo nemažai diskusijų dėl Kosovo klausimo. LNP, skirtingai nuo nemažos dalies lietuvių nacionalistų organizacijų, tarp jų ir mūsų, sugebėjo užimti aiškią poziciją šiuo klausimu – Kosovas = Serbija. Su pozicija galima sutikti ar nesutikti, tačiau pripažinkime, jog vien pozicijos užėmimas jau yra gana nemažas pasiekimas. Taip pat išreikštas bendradarbiavimas su Latvija, tačiau čia gal mažiau įdomus faktas.

Verta paminėti ir tai, jog būtent kaimyninėje Latvijoje dar visai neseniai veikė jų nacionalistų partija – Visų Latvijai. Vienas iš erepublik žaidėjų virtualą seimo vietą pakeitė reale – Latvijos seime.

Žaidimas

Apie patį žaidimą per daug neišsiplėsiu. Tai žaidimas, kuriame rungiasi tautos ir jų valstybės. Tai – karinis žaidimas, kuriame taip pat yra ir politikos, žiniasklaidos, ekonominiai modeliai. Ten yra aliansai, taktikos, sąjungos, partijos, okupacijos, svetimųjų spalta užgrobta valdžia ir panašių dalykų. Žaidimas įdomus darosi kuo labiau į jį įsitrauki. Nepamainoma žaidimo dalis – bendruomenė, kuri turbūt traukia tiek pat, kiek ir šis žaidimas. Bendruomenė rengia vidaus susitarimus – įstatymus, veikia įvairios iniciatyvos. Žodžiu papasakot galėsiu asmeniškai tiems, kurie prisijungs. Keletas vaizdų ir istorijų iš žaidimo:

Patriotai.lt forumo dalyvio atsiliepimai

pirmas įspūdis: kelias dienas nieko nesusigaudoma ir galvojama ką aš čia veikiu ir kodėl? nes belieka paspausti tris mygtukus per dieną ir viskas. žaidimas tarsi baigtas.

po savaitės merdėjimo supratau principą kaip pasveikti ir sudalyvau pirmame treniruočių kare, pasveikau ligoninėje.
pakeičiau į geresnį darbą, įstojau į Nacionalistų partiją.

dar po kelių dienų supratau, kad visas grožis yra raštingi ir rimtai nusiteikę žmonės.
paskui paskaitinėjau kitus įdomesnius, įstojau į kariuomenę.
dabar užimu rimtesnes pareigas, man patikėtas 40 žmonių būrys.
kovojam prieš lenkus. turiu idėjų ką veikti ateityje.

jeigu nepatinka karai, galima pasinerti į gan sudėtingą ekonomiką, jeigu netraukia tai – į publicistiką arba rinkimus ir tapti šalies Prezidentu

nenormalu? gal. bet man visuomet patiko žaidimai, o dabar dar ir idėja simpatiška.

 Apibendrinant

Esu tikras, jog atsiras asmenų, kurie šį straipsnį skaitys kritiškai, tačiau pasakysiu jums kelis faktus: Aš asmeniškai per šį žaidimą į LTJS veiklą įtraukiau bent 3 asmenis, tarp kurių buvo vienas skyriaus pirmininkas, kitas – viso LTJS valdybos narys. Negana to, aš asmeniškai susipažinau su viena patriotai.lt veikėja, kuri tapo man tikrai svarbiu žmogumi, kuri remia (kartais net financiškai!) mūsų judėjimą. Negana to, LNP tarpe karts nuo karto pasigirsta kalbos apie tai, jog galima būtų kartu, vieningu bloku sudalyvauti kokioje šventinėje eisenoje. Aš esu įsitikinęs, jog šis žaidimas yra turbūt #1 žaidimas, kuris davė naudos lietuvių nacionalistams.

Jeigu sudominau – kviečiu prisijungti prie jo. Lygiai taip pat kviečių LNP narius prisijungti prie lietuvių tautinio judėjimo.

Komentarai

iPSiArt
sausio 29, 2013 1:25 pm

Sveiki gyvi, tai yra tikrai įdomus ir daug ko išmokantis žaidimas, tačiau žaidžiamas ilgai. Žaidimas prasidėjo 2008 metais ir yra nuolat besivystantis, todėl kiekvienam norinčiam prisinjungti, pirmas ir svarbiausias patarimas – NIEKUR NESKUBĖTI. Neskubėti mušti priešus, pirkti, parduoti, rašyti ir t.t. Geriausia – vos užsiregistravus žaidime iš pradžių 1) įstoti į LNP partiją: http://www.erepublik.com/en/party/lietuviu-nacionalistu-partija-3331/1, 2) užpildyti LNP anketą: http://tinyurl.com/stok-i-LNP; 3) parašyti Partijos pirmininkui http://www.erepublik.com/en/citizen/profile/5577639 privačią žinutę, ir jus prijungs prie partijos skype chato, padės, patars kaip žaisti žaidimą, atsakys į bet kokius jums kylančius klausimus – padėdami vieni kitiems mes būsime stipriausi ir naudingiausi. Sėkmės!

Rašyk komentarą