Nuorodos

2013 m. balandžio mėn.
P A T K P Š S
« Kov   Geg »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Kategorijos

Vyčio apygardos partizanų takais

Mindaugas

2013 m. balandžio 6-7 dienomis LTJS jau ne pirmus metus susijungė su Žaliais Velniais ir dalyvavo Jaunųjų Lietuvos Patriotų organizuojamame žygyje – partizanų takais, kuris šiemet vyko Vyčio apygardoje, Panevėžio r., Vadokliuose. Kadangi orai buvo ne patys palankiausi, nusprendėme atvažiuoti į vietą iš vakaro, kad nepavėluotume į pirmą, dieninį žygio etapą.

Žygio atidarymo programoje dalyvius pasveikino iki šių dienų išlikę gyvi partizanai, organizatoriai, mokyklos, kurioje renginio dalyvius priglaudė nakvynei, direktorius ir vietinės reikšmės valdininkai. Prieš renginio startą LTJS ir Žalių velnių komanda minutėlę paklausė komandos vado (mes be jo niekaip) patarimų ir nurodymų, o kai buvo paskelbtas startas pradėjome žygiuoti.

Pirmas žygio etapas, o ypač pirmi 20 kilometrų praėjo linksmai. Tuo metu radome laiko ir pakvailioti ir daugiau pasifotografuoti. Žygiuodami dieną turbūt paskutinį kartą šį sezoną matėme vėlyvą žiemą, sniego karą žaidžiančius vaikus. Žygiuodami toliau pastebėjome nuo kelio nuslydusią mašiną, taigi mūsų komanda su kitų žygio dalyvių pagalba nusprendėme padaryti gerą darbą ir pagelbėti nuo kelio nuslydusiam ekipažui. Per kelias minutes, aštuonių žygio dalyvių pagalba mašina buvo užstumta ant važiuojamosios kelio dalies. Pirmą, dieninį žygio etapą (40 km.) sėkmingai baigė visi Žalių Velnių – LTJS komandos nariai maždaug 19 val., likus kelioms valandoms iki naktinio etapo pradžios.

Poilsio metu, kuris buvo numatytas nuo 20 iki 23 val., vakaro programoje mus linksmino vietiniai dainininkai ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto folkloro ansamblis „Kupolė“. Išduoto ir žuvusio partizano dukra dalinosi savo išgyvenimais partizaninio karo laikotarpiu.

Vakaro etapas buvo žymiai sunkesnis. Į jį jau išėjo ne visi mūsų komandos nariai. Antrą kartą einant tokį patį atstumą po vos kelių valandų poilsio jau šis tas jautėsi. Dieną buvo karšta su sniegu, o vakare šalome ir klimpome į sniegą, nes naktinio etapo trasa buvo sunkesnė. Nieko čia daugiau kaip ir nepridursi, tikra kankynė. Bet tai nereiškia, kad nepatiko ir, kad to nepadarytumėme dar kartą. Tokių žygių tiesiogiai nesuprantama ir neišmatuojama vertė yra verta atskiro aprašymo. Trys Žalių Velnių – LTJS komandos nariai įveikė pilną trasą – 80 km. Jaunių merginų tarpe LTJS narė Marija Narkauskaitė užėmė pirmą vietą, nužygiavusi 40 km. Moterų tarpe LTJS ir jungtinės Žalių Velnių – LTJS komandos narė Vaiva Strikaitytė užėmė antrą vietą nužygiavusi 60km. Vyrų tarpe Žalių Velnių – LTJS komandos vadas Vitalijus užėmė trečiąją vietą, nužygiavęs 80 km. Bendroje komandinėje įskaitoje Žali Velniai – LTJS antrus metus iš eilės užėmė pirmą vietą, iš viso nužygiavę 550 km. Viską apibendrinus, o kartu ir neįprastas šiam mėnesiui oro sąlygas, buvo nuostabu, tikrai bus ką atsiminti ir be to, ką čia aprašiau, bet viskam aprašyti gali neužtekti žodžių. Tokiame žygyje reikia sudalyvauti ir patiems tai patirti.

Daugiau nuotraukų – facebook’e

Komentarai

Martynas Veplys
balandžio 10, 2013 1:12 am

Tokių žygių tiesiogiai nesuprantama ir neišmatuojama vertė yra verta atskiro aprašymo.

Rašyk komentarą