Nuorodos

2013 m. gegužės mėn.
P A T K P Š S
« Bal   Rgp »
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Kategorijos

LTJS Kauno skyrius – Vasario – balandžio mėnesio veikla

Tomas Skorupskis

Po 2013 metų vasario 16-osios eisenos, kuri turbūt buvo kokybiškiausia, iš lyg tol buvusių, bent jau organizatorių akimis, skyriui atėjo tinkamas metas reformoms ir atsinaujinimui. Būtent todėl vasario 22d. buvo sušauktas neeilinis skyriaus susirinkimas, kuris iš esmės pakeitė LTJS Kauno veidą. Kaune atsirado valdybos pirmininko pareigybė, juo tapo Vytautas Vasiliauskas. Jam pavesta suformuoti valdybą. Atskiriant skyriaus veiklą ir valdybos, skyriaus susirinkimo metu stengiamasi parengti kažką įdomaus, naudingo, linksmo, o techninį einamųjų klausimų aptarimą perkelti valdybai.

Vasario 24d. Edvinas Š. surengė žygį po Kauno fortus, kuriame grupė LTJS narių galėjo apžiūrėti šią Kauno puošmeną, o taip pat ir pabendrauti tarpusavyje.

Vasario 25d. naujoji valdyba susirinko į pirmąjį posėdį, kuriame nusprendžiama skirti daugiau dėmesio naujokų pritraukimui, todėl jau vasario 28d. buvo surengtas susirinkimas, į kurį atėjo nemažas kiekis naujokų. Tokie susirinkimai buvo dažnesni, ko pasekoje į skyrių sugrįžo dalis anksčiau mažai veikusių žmonių, o taip pat – su nauja energija prisijungusių naujokų.

Kovo 2d. du nariai iš Kauno skyriaus dalyvavo Lijot žiemos forume, kuriame užmegzti visai organizacijai naudingi kontaktai su kitomis organizacijomis, o iš ten vykusių mokymų pasisemta naudingos patirties visai sąjungai ir Kauno skyriui.

Kovo 9d. dalyvavome Kauno Sąjūdžio organizuotame pėsčiųjų žygyje, skirtame kovo 11-ajai paminėti. Apie šį žygį sužinojome dar gruodžio mėnesį, per mūsų skyriaus gimtadienio šventę, kuomet mus pasveikinti atvyko Kauno Sąjūdžio pirmininkas R.Kaminskas. Savo pažadą ištesėjome, mūsų komanda sudalyvavo šiame renginyje.

 

Kovo 16d. vienas Kauno skyriaus pirmininkas Tomas S. dalyvavo Rygoje vykusiame latvių didvyrių, kovojusių prieš bolševikus minėjime, pasimokyta iš Latvių tautininkų renginio organizavimo tvarkos. Sugrįžus į Kauną, kovo 21d. padarė renginio ir Latvijos legiono pristatymą Kauno skyriaus nariams.

Kovo 22d. Kauno LTJS nariai surengė socialinę akciją – LTJS arbatėlę. Šaltą pavasario dieną vaišino kauniečius karšta arbata ir šypsenomis, dalino skrajutes, kviečiančias susipažinti su mūsų organizacija, bei LTJS laikraštį „Jaunimo ugnis“.

Kovo 24d. buvo tęsiama tradicija lankyti Kauno fortus. Šį kartą susirinko bene dvigubai daugiau dalyvių, tarp kurių ir svečiai iš Vilniaus skyriaus. Buvo aplankyti du fortai.

Kovo 28d. surengėme pirmąją filmų peržiūros vakarą savo būstinėje. Žiūrėjome latvių patriotinį filmą Rygos kariai, skirtą jaunos Latvijos valstybės kovai su bermontininkais įamžinti.

Balandžio 2d. LTJS dalyvavo Jaunųjų konservatorių lygos Kauno skyriaus renginyje Demagogų demagogas. LTJS Kauno skyrius palaiko draugiškus santykius su JKL Kauno skyriumi, esame linkę į bendradarbiavimą bendrų interesų pagrindu, todėl dalyvaujame jų renginiuose ir juos kviečiame į savuosius.

Balandžio 4d. mūsų būstinėje suorganizavome socializacijos dieną – Atvėlykis su LTJS, kuriame bendravome, žaidėme žaidimus, vaišinomės arbata bei suneštinėmis vaišėmis, klausėmės paskaitos, dalyvavome Viktorinoje.

Balandžio 11d. pasakėme Ne marksizmui Kaune. Kauno skyrius, kartu su tautininkų sąjunga, surengė jaunatvišką protesto akciją, kurios tikslas – pašiepti kultūrinį marksizmą ir gerai praleisti laiką. Renginys pavyko geriau, negu tikėjomės, susilaukėme nemažo žiniasklaidos dėmesio. Svarbiausia – atkreipėme dėmesį į tai, jog subyrėjus SSRS, kultūrinis marksizmas niekur nedingo. Priešingai – jis dabar įgavo antrą kvėpavimą ir yra dar pavojingesnis.

Balandžio 16d. sudalyvavome VDU organizuojamame protmūšyje Mąstyk greitai, o balandžio 18d. dalyvavome nevyriausybinių organizacijų mugėje Fluxus ministerijoje, kurioje pristatėme LTJS, atsakinėjome į klausimus, dalinome jaunimo ugnį.

Balaandžio 18d. Kaune, Punto Jazz klube, įvyko LTJS organizuojamas akustinis koncertas. Dalyavo jau mūsų pamėgtas Marius Kundrotas, o taip pat debiutavo grupė Tautosaka, kurios pagrindą sudaro LTJS nariai. Renginio metu taip pat ant scenos patriotinei dainai užlipo ir karinio folkloro grupė Karužė. Koncertas spindėjo jaukia, draugiška ir jaunatviška atmosfera.

 

Balandžio 21d. du LTJS Kauno skyriaus nariai – Augustė S. ir Vytautas V. dalyvavo LTJS Tarybos posėdyje, kuriame patvirtinome naują LTJS skyrių Utenoje, o 6 Kauno LTJS naujokai tapo sąjungos nariais. Sveikiname Paulina M., Violetą D., Mantą A., Eglę Š. , Dovilę V. , Eglę Ž.

Balandžio 25d. turėjome neeilinį susirinkimą, kuriame Augustė S. išrinkta valdybos pirmininke ir jai pavesta suformuoti naują valdybą. Lyg šiol veikusi valdyba laikinai eina savo pareigas, iki kol bus suformuota naujoji valdyba. Taip pat susirinkimo metu prisiminėme savo dainas, pažaidėme komandą stiprinančius žaidimus, kurie suteikė daug teigiamų emocijų, aptarti ateities planai.

Balandžio 27-29d. Motėtuose vyko Jorės šventė, kuriame sudalyvavo ir LTJS nariai. Jorės šventėje dalyvavo kelios dešimtys LTJS narių, tarp kurių buvo nemažai ir Kauno skyriaus narių. Sekmadienį dalis mūsų narių liko Jorėje kartu su viena organizacijos vėliava, o 10 žmonių, dviem automobiliais, patraukė į svarbų Mitingą Vilniuje. Tuo tarpu iš Kauno pavyko suorganizuoti autobusą, kuriame važiavo dar 15 mūsų narių ir draugų. Iš viso iš Kauno pajudėjo du neabejingų žmonių autobusai.

 

Šios valdybos indėlis į Kauno skyriaus veiklą buvo itin didelis. Jos dėka mūsų organizacija ir skyrius išsiplėtė, išsprendė eilę ilgalaikių bėdų ir yra pasirengęs nesustoti, o tik didinti savo gretas, veiklos kiekį ir kokybę. Šiais metais Kauno skyrius užaugo, todėl mums nebereikės daryti atostogų vasaros metu.

Artimiausi planai:

05 06 18.00h A.Tapino knygos „Vilko valanda“ pristatymas Underground pub’e Kaune

05.11 14.00 Mildos šventė, Margionys, Varėnos raj. – Išvyka.

05.11 Darom

05 13 17.00 Misija Sibiras 2012 pristatymas Kauno karininkų ramovėje

05.15 21.00 Deglų eitynės Romui Kalantai atminti

05.19 Vietinės rinktinės minėjimas-eitynės, Paneriai. – Išvyka.

Norėčiau padėkoti visiems nariams, prisidėjusiems prie veiklos ir visi padėkokime už šaunų darbą buvusiai valdybai.
Vytautas V. – Kauno skyriaus valdybos pirmininkas + viešieji ryšiai
Augustė S. – sekretorė + viešieji ryšiai
Edvinas Š. – žygiai, etno ir eko veikla
Matas J. – iždininkas
Lina P. – žmogiškieji ištekliai
Eglė Ž. – savišvieta
Dovilė D. – renginiai
N. P. – renginiai

Tomas S. – Kauno skyriaus pirmininkas

Komentarai

Leonas Milčius
gegužės 7, 2013 12:18 pm

Šaunuoliai, gražiai dirbate! Ir toliau nenuleiskite rankų, nors jus bartų, niekintų ir draustų mylėti savo kraštą, lietuvių kalbą, mylėti Lietuvą. Ačiū!

Rašyk komentarą