Nuorodos

2013 m. gruodžio mėn.
P A T K P Š S
« Lap   Lie »
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Kategorijos

LTJS Kauno skyriui – penkeri metai

Tomas Skorupskis, Kauno skyriaus pirmininkas

2008-ųjų metų žiemos švenčių laikotarpiu įvyko tai, kas pakreipė dalies Kauno tautiškai susipratusio jaunimo gyvenimą. Prieš 5 metus buvo įkurtas LTJS Kauno skyrius, kuris prieš Kalėdas atšventė savo gimtadienį. Per tą laikotarpį LTJS Kauno skyrius išaugo, tiek kiekybiškai, tiek kokybiškai. Nuo draugų kompanijos pasisėdėijimo alaus kabokuose ir laisvalaikio kartu iki to darinio, kas jau turi organizuotą formą, savas tradicijas ir savo rolę lietuvių tautiniam judėjime.

Per tuos metus mes sulaukėmė bent 50-70 narių, kurie savo laiku veikė aktyviau ar mažiau aktyviai, tačiau artimų nacionalizmo idėjoms. Dalis jų vis dar veikia, kiti įsijungė į kitas judėjimo formas, treti pradėjo kurti šeimas ar ekonominio teroro šią akimirką yra priversti gyventi toli nuo Lietuvos. Šalia šio narių sąrašo turime ir visą eilę draugų ir draugiškų organizacijų, ne vieną bendrą iniciatyvą. Gimtadienis yra puiki proga padėkoti jums visiems už buvimą toje pačioje barikadų pusėje.

IMG_6322

Pastarieji metai LTJS Kauno skyriui prasidėjo nuo Baltiškų kalėdų. Tai – dar 2012 m. rudenį atėjusių naujokų idėja ir užduotis. Tuomet, kada Kalėdos vis labiau tampa kinietiškų niekučių pirkimo švente, buvo surengta alternatyva, primenanti mūsų nariams Kalėdų esmę – buvimą kartu su artimais žmonėmis.

Sekančią dieną iškilmingai paminėjome LTJS Kauno ketverių metų gimtadienį. Šventė susidėjo net iš keturių dalių. Pirmojoje atidavėme pagarbą šių laikų disidentui Sauliui Čepėnui, kurį nužudė su socialdemokratų partija siejami homoseksualizmo aktyvistai. Padėjome vainiką ant nežinomo kareivio kapo, pagerbiant žuvusius lietuvius kovoje už nepriklausomą Lietuvos valstybę. Esame tikri, jog šių žmonių vėlės žygiuoja su mumis mūsų šių dienų žygiuose, suteikia mums stiprybės tuomet, kada nusvyra rankos. Vakaro  dalyje turėjome iškilmingą gimtadienio šventę, kurioje buvo nemažas svečių ratas, pristatėme savo metų veiklą, o vakarą užbaigė legendinės Diktatūros koncertas.

DSCF5790

Kauniečių desantas sudalyvavo itin reikšmingose sausio 13-osios deglų eitynėse Vilniuje, o sugrįžę į savo miestą sudalyvavo ir Tautininkų sąjungos renginyje, kuriame pagerbė vieną iš žuvusių – Titą Masiulį. Su jaunosios kartos įsiliejimu į Tautinininkų sąjungą, ypač Mariaus Jonaičio – buvusio mūsų nario, suaktyvėjo bendradarbiavimas su šia politine jėga, vardan bendrų idėjų ir vertybių – lietuviškos Lietuvos.

237I7846

Nuo pirmųjų šių metų dienų ruošėmės vasario 16-osios eitynėms. Mokėmės žygiuoti, dainuoti, dėliojomės eitynių schemas, kūrėme pirmą (ir, gaila, tačiau prisvilusį) savo video kvietimą. Kelių mėnesių pasiruošimas lėmė tai, jog vasario 16-osios eitynės buvo itin pavykusios organizacine prasme. Ryte sudalyvavome miesto eisenoje, taip išreikšdami solidarumą su keliomis mums artimomis organizacijomis, tačiau po Lietuvos himno išėjome ruoštis savoms eitynėms. Klausytis parsidavusių politikų kalbų, kurios kartojasi metų metus, nebuvo nei noro, nei galimybių. Vasario 16-osios eitynės sulaukė juokingo anarchistų pasipriešinimo. Pastarieji teigia, kad yra prieš sistemą, tačiau patys to nesuprasdami jie yra naudingi būtent jai. Po eitynių dešimtys mūsų narių prisiekė mūsų organizacijai, o dauguma eitynių dalyvių išlėkė į šventinį koncertą „Iš kartos į kartą“.

111

Vasario – kovo mėnesiais lankėmė Kauno tvirtovės fortus, o prieš pat kovo 11-ają atsiliepėme į Sąjūdžio kvietimą žygiui nepriklausomybės dienai paminėti. Mūsų vėliava suplevesavo virš svarbiausių Kauno miesto vietų.

Po kovo 11-osios eitynių Vilniuje, kovo 16-ają LTJS Kauno nariai, kartu su VDU baltų klubu, kaip ir kas metus, sudalyvavo Rygoje vykstančiose Latvijos legionierių eitynėse, kurios skirtos pagerbti latvius, kovojusius prieš bolševizmą antrojo pasaulinio karto metu. Sugrįžus iš Rygos Kaune surengėme paskaitą Latvijos legiono tema, kurioje siekiama sulaužyti sovietinius mitus apie šiuos Baltijos šalių didvyrius.

Žiemos šaltukui nesitraukiant iš Kauno ir visos mūsų Lietuvos, kvietėme miesto svečius vaišintis karšta mūsų arbata, o taip pat dalinome LTJS laikraštį „Jaunimo ugnis“.

Balandžio mėnesį LTJS sudalyvavo jaunimo organizacijų renginyje „Demagogų demagogas“ ir   projekte  Kaunas – savanorių miestas, kur pristatėme mūsų organizaciją. Taip pat, dėka itin pasisekusios baltiškų Kalėdų idėjos, surengtas ne mažiau sėkmingas Atvėlykis su LTJS. Kitas ne mažiau svarbus renginys balandį – pasipriešinimas Naujosios kairės aktyvisto A.Bielskio paskaitai Kaune. Naudojome metodiką, kuri yra visiškai priimtina vakarų valstybėse – humoro forma  siekėme parodyti naujosios kairės idėjų absurdiškumą. Žiūrint iš šios dienos perspektyvos – A.Bielskis nebuvo to vertas, kadangi tokia metodika sukėlė nemažai diskusijų nacionalistų tarpe, o ir mes neįvertinome to, jog neturint priėjimo prie masinių informavimo priemonių mums bus sunku ištransliuoti tai, ką norėjome pasakyti. Po šio renginio turėjome dvi rimtesnio turinio paskaitas – A.Avižienio paskaitą ekonomikos tema ir Kauno skyriaus pirmininko – apie partizaną J.Janavonį-Tigrą.

Picture1

Balandžio pabaigoje – gegužės pradžioje turėjome tris  viešus renginius. Pirmasis – mūsų rengtas koncertas. Jame debiutavo pirmoji grupė, kuri užgimė iš LTJS Kauno skyriaus narių – Tautosaka. Greta to savo kūryba dalinosi ir Marius Kundrotas. Tuo tarpu gegužės pradžioje turėjome A.Tapino populiariosios knygos „Vilko valanda“ pristatymą Kaune. Gegužės 13-ają dieną mus aplankė Eglė – Misija Sibiras’13 dalyvė, kuri papasakojo įspūdžius ir savo žygio, o kad pasakojimas neprailgtų – jį dainomis praskaidrino folkloro grupės „Karužė“ vyriškos dainos. Balandžio pabaigoje gausus LTJS būrys vyko į Vilnių, kur vyko didelės reikšmės mitingas už mūsų kalbą ir žemę.

537763_590693874282754_1974370002_n

Gegužės mėnesį Varėnoje vyko Mildos šventė, Vilniuje – solidarumo akcija su už antisovietinį plakatą sulaikytais patriotais, tuo tarpu Kaune mes tradiciškai paminėjome R.Kalantos demonstraciją. Surengėme deglų eitynes, kuriose pasipuošėme savo uniformomis, išbandėme naują megafoną. Renginyje gausiai sudalyvavo vis stiprėjantis Kauno tautininkų būrys.

316239_411128705661129_1625708548_n

Prasidedant studentų sesijoms, moksleivių egzaminams ir šiltajam metų sezonui Kauno skyrius išėjo atostogų. Dalis narių sudalyvavo LTJS stovykloje, dalis – priešinosi homoseksualistų paradui, o rugpjūčio 10 d. kukliai paminėjome A.Smetonos gimtadienį.

Rudenį pasitikome su kiek pasikeitusia situacija. Dalis mūsų aktyvių narių įstojo į kitus miestus, išvyko į užsienį ar atitolo nuo veiklos dėl kasdienių rūpesčių. Prieita išvados, jog mums yra būtini nauji nariai. Prasidėjo naujokų priėmimo laikas, kurį pavyko išplėsti per visą Lietuvą. Jo dėka prie organizacijos prisijungė kelios dešimtys tautiškai nusiteikusių jaunuolių, o mūsų skyrius pasipildė dviem naujais nariais ir keletu besidominčių. Rudens metu teko apriboti savo veiklą, kadangi stengėmės skirti laiką referendumui dėl žemės nepardavimo užsieniečiams, o taip pat – naujokų paruošimui.

Vis dėl to spalio mėnesį LTJS nariai susitiko su Latvijos ir Graikijos nacionalistais, dėl studijų gyvenančiais šiuo metu Kaune. Spalio mėnesį surengėme tradicinį Vėlinių žygį, o spalio pabaigoje surinkome 20-ies vietų autobusiuką į svarbų Vilniaus atgavimo renginį sostinėje.

1420379_321670264641154_2029130816_n

Lapkričio mėnesį suorganizuota konferencija, skirta informuoti visuomenę dėl padėties Graikijoje. Pasikvietėme garbingą svečią iš Auksinės aušros, kuris šiuo metu gyvena Lietuvoje. Vos už savaitės prisidėjome prie L.T.S. Korporacijos „Neo-Lithuania“ surengtos akcijos „Padėk taškus į vietą“, kur palaikėme teisingą Kauno miesto savivaldybės sprendimą spręsti Kauno girdyklų ir nusikalstamumo problemą.  Mėnesio pabaigoje dalis kauniečių vyko į Latvijos nepriklausomybės dienos eitynes, kur sėmėsi patirties iš broliškos tautos nacionalistų, o veiklų mėnesį užbaigė kelionė į LTJS 12-os metų gimtadienį Vilniuje.

dsc_0896

Apibendrinant šiuos metus galima pasakyti, jog nepaisant įvairiausių trukdžių Kauno LTJS išlieka, po truputį auga ir stiprėja. Bene ryškiausias šiais metais buvo kokybinis ūgtelėjimas – profesionalios vasario 16-osios eitynės, pirmą kartą savarankiškai suorganizuotas autobusiukas į svarbų renginį, keletą kartų sudalyvauta kitų miestų renginiuose gausiomis (15+) gretomis. Pirmą kartą gavome ir Kauno savivaldybės patalpas savo renginiams. Dėkui visiems bendražygiams, kurie buvote kartu visus tuos metus. Tiems, kurie dar nėra mūsų nariai arba šiuo metu yra atitolę nuo veiklos, norėčiau priminti, jog nuo to, ką darome arba nepadarome šiandien priklausys mūsų pačių ir mūsų vaikų rytojus. Įsitrauk, abejingumas – didžiausias mūsų tautos priešas.

Komentarai

Leonas M
gruodžio 30, 2013 7:14 pm

Šaunuoliai, sveikinu! Ir toliau taip tvirtai!

Rašyk komentarą