Nuorodos

2014 m. liepos mėn.
P A T K P Š S
« Gru   Rgp »
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  

Kategorijos

Sinine Aratus vasaros stovykla

IMG_2298Liepos 11 d., penktadienį išvykau į Estijos tautinio jaunimo organizacijos Sinine Aratus (Mėlynasis Pabudimas) vasaros stovyklą. Autobusu atvykau į Tartu, kur mane pasitiko mano draugas ir kolega Ruubenas, o vėliau susitikome atstovą iš Latvijos, Andrievsą. Iš ten visi kartu traukiniu pajudėjome link stovyklavietės vietos. Pusantros valandos kelio iki Jarvamos, o vėliau 10 km. automobiliu iki stovyklavietės, esančios šalia Torvaaugu ežero.

Stovykloje buvome ketvirtą valandą vakaro. Pasistačius palapines, pradėjome programą. Pirmiausiai sveikinimo kalbą pasakė tuometis organizacijos pirmininkas – Ruubenas, o vėliau sekė kitų narių bei atstovo iš Latvijos ir mano pasisakymai. Paminėjau, jog smagu matyti į jų organizaciją, esančią augimo stadijoje, ateinančius jaunus, vos 18 metų turinčius žmones. Mat pastarųjų dažnai trūksta.

Po sveikinimo kalbų prasidėjo mini paskaitėlė apie Estijos tautinio judėjimo istoriją, Estijos konservatyvios liaudies partijos ir jaunimo organizacijos susikūrimą. Po to sekė susipažinimo žaidimai. Temstant prasidėjo naujos tarybos ir naujo pirmininko rinkimai. Man ir atstovui iš Latvijos – Andrievsui – teko garbė būti balsų skaičiavimo komisijoje. Tad naudodamasis proga noriu pasveikinti naujuoju organizacijos pirmininku tapusį Jaaką Madisoną.

Iškart po rinkimų nariai, išsidalinę naujus marškinėlius (su organizacijos simbolika) bei davę priesaiką, nusifotografavo prie organizacijos vėliavos.

Kaip ir daugumoje jaunimo politikos renginių, linksmiausia dalis – socializacija. Mes buvome pakviesti į šalia stovyklaujančių žmonių suręstą savadarbę pirtį. O man asmeniškai po pirties teko pirmą kartą gyvenime perplaukti ežerą.

Taigi, norėčiau padėkoti visam Sinine Aratus kolektyvui už šiltą priėmimą ir gerai paleistą laiką. Nors stovyklėlė buvo negausi -vos 13 žmonių, bet buvo jauku. Aitäh. Ačiū.

O pabaigai norėtųsi jaunai organizacijai palinkėti ateityje būti konstruktyvesniems ir daugiau dėmesio skirti preciziškam planavimui. Tačiau, mano manymu, draugai bei bendražygiai tam ir yra skirti – kad pagelbėtų ir patartų.

– Mindaugas Sidaravičius

Rašyk komentarą