Nuorodos

2014 m. rugsėjo mėn.
P A T K P Š S
« Rgp   Lap »
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Kategorijos

Ukrainos nacionalistų puzlė ir nepriklausomi kariniai daliniai

Šių metų rugsėjo penktąją per turbūt populiariausią žinių laidą Lietuvoje – LRT Panoramą buvo galima išvysti batalioną Azov, ginantį svarbų Ukrainos rytų miestą Mariupolį. Trumpą interviu davė jo vadovas Andreij Bileckij. Šis faktas gali šiek tiek nustebinti ir pradžiuginti. Veikiausiai batalionas Azov šiandien iš tiesų vaidiną svarbų vaidmenį, nes masinė žiniasklaida jo neignoruoja, priešingai – netgi teigiama, kad būtent jis kontroliuoja Mariupolio miestą rytų Ukrainoje ir šiandien atsidūrę Ukrainos pajėgų kontroliuojamos teritorijos ašyje neramiai laukia šturmo.

Azov vadasTad kas yra Azov? Tai yra nepriklausomas Ukrainos nacionalistų karinis batalionas, kovojantis prieš Rusijos agresiją rytų Ukrainoje. Šiame straipsnyje trumpai aptarsime šio ir kitų panašių karinių dalinių kilmę bei pasidalinsime sukaupta informacija apie Ukrainos nacionalistus – kas yra kas. Remiamės informacija, surinkta iš įvairių interneto šaltinių, interviu su Ukrainos nacionaliste, Dešiniojo sektoriaus nare Olena Semenjaka, kuri jį davė kroatų nacionalistams, o pastarieji angliška jo versija paprašyti pasidalino ir su mumis. Taip pat informacija iš Social-nacionalistinės asamblėjos puslapio. Nei su viena minėta organizacija LTJS nebendradarbiauja, tačiau tai yra bene geriausi informacijos šaltiniai norint suprasti visą, didelę ir spalvingą Ukrainos nacionalistų puzlę. Stengiamės pateikti, kuo daugiau informacijos ir faktų, tad dalies jų tikslumas gali būti ginčytinas. Taip pat straipsnyje pateikiamos įžvalgos gali prasilenkti su oficialia visos Lietuvių tautinio jaunimo sąjungos pozicija.

Šiuo metu visas Ukrainos nacionalistų judėjimas yra nepaprastai persipynęs ir sunku nubrėžti linija, kur baigiasi viena organizacija, o prasideda kita. Tam tikra forma Azov yra to paties dažnai žiniasklaidoje linksniuojamo Dešiniojo sektoriaus dalis. Tačiau Dešinysis sektorius nėra sena Ukrainos organizacija, tai yra skėtinė Ukrainos nacionalistų sąjunga, kuri buvo sudaryta prasidėjus Maidanui, siekiant geriau koordinuoti nacionalistų veiksmus, jai priklauso daug senesnių organizacijų:

  1. Tryzub (para-militaristinė organizacija kuri 1993 m. išaugo iš nedidelės Ukrainos nacionalistų partijos Ukrainos nacionalistų kongresas).
  2. Ukrainos gynyba (galimas ir kitoks vertimas org. Українська Народна Самооборона) tai sena organizacija, kurią įkūrė nacionalistinių pažiūrų ukrainiečių veteranai, kurie per jėga buvo paimti į Sovietinę kariuomenę. Sovietmečiu priverstinė tarnyba kariuomenėje galėjo būti ir bausmė, represijos forma, skiriama nepatogiems asmenims. Vėlesniais laikais prie organizacijos prisijungė ir kiti veteranai, pavyzdžiui ukrainiečių savanoriai kovoję prieš Rusiją Gruzijos kare.
  3. Social-nacionalistinė asamblėja – tai minėto Andreij Bileckij vadovaujama organizacija, kuri dar keletas metų iki Maidano, turėjo militaristinę dukterinę organizaciją Ukrainos patriotai.
  4. Taip pat Dešiniajam sektoriui priklauso ir keletas mažesnių organizacijų, pavieniai nacionalistai ar futbolo fanatai.

Pavyj sektor lentelėTaigi iš esmės Dešinysis sektorius yra visų Ukrainos nacionalistinių organizacijų sąjunga, vadovaujama Tryzub vadovo Dimitrijaus Jarošo. Užtai šios organizacijos ideologija iš tiesų nėra vientisa ir aiškiai apibrėžta, šiuo klausimu dažniausiai galima tik tuščiai spekuliuoti.

Vienintelė ženkli Ukrainoje veikianti tautiška jėga, kuri nepriklauso Dešiniajam sektoriui, tai yra parlamentinė partija „Svoboda“ vadovaujama Olego Tiahnyboko. Kiek nuosaikesnį tikslų siekimo planą pasirinkusi partija Dešiniojo sektoriaus yra kaltinama, kaip neryžtinga. Geras klausimas, ar „Svoboda“ išties yra nuosaikesnė organizacija? Ir visgi, veikiausiai, Dešiniojo sektoriaus nereikėtų pozicionuoti į dešinę nuo Svobodos, kaip radikalesnės organizacijos. Svoboda“ istoriškai turėjo antisemitinės retorikos užuomazgų (nors tai jau senai išblėso). O štai šiandieninis Pravyj sektor vadovas Dimitrij Jaroš net simpatizuoja Izraeliui. Huffingtonpost rašo:

Dimitrijus Jarošas, dešniojo sektoriaus vadovas susitiko su Izraelio ambasadoriumi Reuven Din El ir pasakė jam, kad Dešinysis sektorius atmeta antisemitizmą, ksenofobiją ir to netoleruos. (angl. Dmitro Yarosh, leader of Right Sector, met with Israel’s ambassador to Ukraine, Reuven Din El, and told him that their movement rejects anti-Semitism and xenophobia and will not tolerate it.)

Tokie Dimitrij Jaroš pasisakymai, tapo kai kurių vakarų nacionalistų arkliuku, juodinant Ukrainos revoliucija, neva visa tai žydų sąmokslas. Tik pastarieji dažnai pamiršta pasižiūrėti į save. Štai Nacionalinio Prancūzijos fronto vadovė Marine Le Pen kone reguliariai susitikinėja su žydų bendruomenės atstovais, spręsdama klausimą, kaip kovoti su radikaliu islamu, nes tai yra abiem pusėm aktuali tema. O vėliau tie patys Marine Le Pen gerbėjai visa gerkle rėkia, kokie parsidavėliai Ukrainiečių nacionalistai. (LTJS, beje, yra neutralus šiuo klausimu, netgi įsiplieskus Palestinos ir Izraelio konfliktui, neišreiškėme jokios pozicijos, tai buvo sąmoningas sprendimas, tęsiant mūsų neutralią politiką žydų ar Izraelio klausimais.)

Tačiau grįžtant prie Ukrainos nacionalistų puzlės gan greitai pasidaro aišku, kad kategoriški suskirstymai, kas yra radikalesni negali būti tikslūs. Turbūt šiandien visus Ukrainos nacionalistus galima laikyti vienodai radikaliais, tik tą radikalumą reiškiančius skirtingais būdais ir skirtingose sferose. Visgi tam tikras suskaldymas atsispindi formuojant nepriklausomus nacionalistų karinius dalinius. Jų iš esmės jų yra trys:

  1. Pravyj Sektor kariniai daliniai, vadovaujami Dimitrijaus Jarošo.
  2. Azov batalionas, kurio pagrindą sudaro Ukrainos patriotai (militaristinis Social-nacionalistinės asamblėjos sparnas). Social-nacionalistinė asamblėja teoriškai vis dar priklauso Dešiniajam sektoriui, bet turi ir savo batalioną Azov, kuriam vadovauja Andreij Bileckij. Tokia situacija susiklostė, kai Dešinysis sektorius iš nacionalistų skėtinės sąjungos pabandė susivienyti į vieną vieningą organizaciją, o Social-nacionalistinė asamblėja tam nepritarė ir bent dalinai pasitraukė.
  3. Svobodos karinis dalinys Sich. Partija Svaboda gerokai pavėlavo formuoti savo karinį dalinį. Iš pradžių paskelbė, kad tokio išvis neturės ir ragino visus vieningai jungtis į pagrindinę Ukrainos kariuomenę. Vėliau, atrodo, pasijuto likę už borto, kai visi nacionalistai turi savo karinius dalinius, o Svaboda ne, tad pradėjo formuoti ir savą, tik tada jau didelė dalis Svabodos rėmėjų buvo įsitraukę į kitų karinių dalinių veiklą, todėl Sich šiuo metu yra tik projektas. Svarstoma, kad galbūt Svobodos militaristinis sparnas galėtų prisijungti prie Dešiniojo sektoriaus, jei pastarasis išliks skėtine organizacija, bet tai dar tik kalbos, o karas Ukrainoje vyksta jau pusę metų.
  4. Egzistuoja ir kiti nepriklausomi ukrainiečių daliniai, kurie kartais yra siejami su tautiškomis ukrainiečių organizacijomis, tačiau atvirai neskelbia jokių politinių pažiūrų, pavyzdžiui batalionas Donbas.

Kariniai nacionalistų daliniai lentelėKodėl ukrainiečių nacionalistai suformavo savo nepriklausomus karinius darinius? Tai yra aiškinama trimis priežastimis. Visų pirma dalis jų buvo suformuota vos tik įvykus Krymo aneksijai, kaip staigus piliečių atsakas į žaliuosius žmogeliukus. Mūsų žiniasklaidoje minėti juodieji žmogeliukai, tai ir buvo Azov ir Donbas batalionai, pirmieji pradėję pasipriešinimą separatistams rytų Ukrainoje. (15 min. straipsnio: Charkove pasirodė „juodi žmogeliukai“, kurie medžioja „žalius žmogeliukus“ iliustracijoje aiškiai matomi kariai su nacionalistine atributika) Tuo metu Kijeve dar buvo suirutė ir Ukrainos karinės pajėgos pasiųstos vaduoti rytų Ukrainos gėdingai pasiduodavo be kovos, nesusigaudydamos, kas dabar bus. Tai vaizdžiai galima pamatyti šiame Vice reportaže, kuriame rodoma, kaip ukrainiečių daliniai pasiduoda separatistams.

Taip pat nacionalistai, norėjo suformuoti savo dalinius, nes nepasitiki senąja kariuomenės vadovybe, kuri buvo paklusni Viktorui Janukovičiui. Nepriklausomi Ukrainos karių daliniai skelbia įtariantys, kad centrinė Ukrainos valdyba vagiliauja iš savo pačių kariuomenės. Iš Kijevo išsiųsti ginklai ar parama ne visada pasiekia karius. Neaišku, kiek tame yra teisybės.

Na, ir Ukrainos nacionalistai pasinaudodami nestabilia situacija puse lūpos kalba, apie tai, kad kariniai daliniai jiems yra reikalingi ne tik kovoje prieš Rusija, bet gali praversti ir vidinėje kovoje dėl valdžios. Vėlgi, kiek tame tiesos, kaip tai vertinti, neaišku, gal tai tik gandai.

Kol kas sėkmingiausiai kaunasi batalionas Azov – tai visame pasaulyje vienintelė nacionalistų organizacija, kuri savo rankose turi ne tik šaunamuosius ginklus, bet ir sunkiąją techniką, šarvuočius, lengvąją artileriją, vien LRT reportaže matyti šarvuočiai su Azov atributika. Ir jeigu kas nors prieš penkis metus būtų pasakęs, kad šiandien Europos miestais riedės šarvuočiais su atvirai nacionalistine atributika niekas nebūtų patikėjęs! Tik įdomu, ar tai Ukrainos kariuomenės paskolinta karinė technika, ar Azov nuosavybė. Kyla klausimas, kiek nacionalistų daliniai yra iš tiesų yra nepriklausomi, o kiek tik tokiais dedasi. Šiaip ar taip, bent vieną savo nuosavą tanką Azov batalionas šiuo metu tikrai turi, nes sugebėjo jį perimti jį iš Rusijos kariuomenės, atvykusios paremti sukilėlius. Derėtų pastebėti, kad pagal viešai prieinamą informaciją Azov savo kariniais pasiekimais smarkiai lenkią Dešinįjį sektorių, o ir savo pareiškimais yra radikalesni, tačiau masinė žiniasklaida vis linksniuoja Dešinįjį sektorių, kaip visiem gerai žinomą baubą.

Taip pat galima pastebėti ukrainiečių nacionalistų griežtėjantį toną ne tik Rusijos atžvilgiu (na, jis visada toks ir buvo), bet ir vakarų. Visų pirma ukrainiečiai būdami didesni ir stipresni gali laikytis šiek tiek labiau kategoriškos pozicijos vakarų atžvilgių, nei mes, o dabar nesulaukę paramos kare su Rusija išvis visai teisėtai keiksnoja visą vakarų pasaulį. Situacija primena mūsų partizanus, kurie laukė laukė ir nesulaukė vakariečių pagalbos (epizodiškai aprašoma Juozo Daumanto – Lukšos dienoraštyje). Įdomiai šiame kontekste atrodo planai Lietuvoje steigti NATO bazes. Ir, veikiausiai, galima džiaugtis dėl šio fakto, gal pagaliau mes sulaukėme pagalbos?

Kartais žiniasklaidoje galima išvysti antraščių, kokie stiprūs Lietuvoje nacionalistai, kaip jie ką nors gąsdina ar ką nors daro. Širdžiai ir akiai, tai be abejo miela, bet visa tai yra blefas palyginus su Ukrainos patriotais. Jeigu Lietuvių tautinis jaunimas būtų tikrai kieta ir stipri organizacija, ji būtų išsiuntusi bent kelis žmones kariauti Ukrainos nacionalistų gretose. Čia, beje, akmuo ir į kitų jaunimo organizacijų daržą, kurios save laiko patriotiškomis. O tarp ukrainiečių nacionalistų gretose tikrai nemažai savanorių iš JAV, Italijos, Kroatijos. Bendrai tariant, turime nemažai gerų pavyzdžių, kokias galėtume būti ir ką iš esmės galėtume pasiekti. Tad šiuo, kiek padriku tekstu norėčiau paskatinti susiimti visus lietuvių tautininkus. O taip pat ir užpildyt, gan tuščią informacinę erdvę Ukrainos tema iš nacionalistinės perspektyvos. Lietuvių tautinio jaunimo sąjunga, akivaizdu, ne kartą išreiškė paramą ukrainiečiams, tačiau labai abstrakčiai, o platesnės diskusijos šia tema trūksta.

Šlovė Ukrainai,
Šlovė Herojams!

Lietuva lietuviams,
Lietuviai Lietuvai!

Piktas Banderovcas

Papildomos nuorodos:

Azov bataliono naujienos socialiniame tinke vKontakte
http://vk.com/azovinternational

SNA (Social-nacionalistinė asamblėja) kovoje
https://www.youtube.com/watch?v=Rft1Qh0xSDo

https://www.youtube.com/watch?v=DxvDmxJ9YUg#t=13

Pridedame trumpą interviu anglų kalba su SNA ir Azov vadovu Andriy Biletskyi apie jų ideologiją (tokių tekstų turime ir daugiau, kaip ir minėta interviu su dešiniojo sektoriaus nare, ieškomi savanoriai galintys juos išversti iš anglų kalbos į lietuvių arba iš rusų/ukrainiečių į lietuvių). Rašykite info@tautosjaunimas.lt

Šiuo tekstu dalijamės tik pažintiniais tikslais, jis neatspindi mūsų ideologijos (nors sąlyčio taškų yra) ,tačiau kai kurie elementai mums svetimi.

Andriy Biletskyi. Ideology of Social-National Assembly

The main mystical idea of ​​Social Nationalism is creation, instead of the heap of disparate individuals, mechanically united by the name „Ukrainians“ and the presence of Ukrainian passport, of the National Super-Society – a single biological organism, which will consist of the New People – physically, intellectually and spiritually advanced individuals. Out of the mass of individuals should appear the Nation, and out of the weak modern man – the Superman. Social Nationalism is based on a set of principles that clearly distinguish it from other right-wing movements. This is a peculiar triad: Sociality, Racialism, and Great-Powerness.

I. Sociality

We call for the establishment of the harmonious National community. We argue that drastic social segregation leads to decay and disintegration of the Spirit of national unity, as well as to the rise of selfishness. We do not reject the existence of the rich (provided that material goods were earned by them through honest and socially useful work), but deny the possibility of existence of the poor. Every Ukrainian, despite the nature of work, should have a decent social status and financial position. „It’s a shame to be poor in a rich country, but it’s even more shameful to be rich in a poor country.“

The principle of sociality implies our complete negation of democracy and liberalism, which fractionize the Nation into isolated units and result in power of the gray crowd over the outstanding personalities (ochlocracy, mob rule). Instead, we put forward the idea of ​​National solidarity, natural hierarchy and discipline, as the basis of our new society. Not „democratic vote“ of the crowd that can not cope with its own life, not mentioning life of the State, but natural selection of the best representatives of the Nation – born chiefs-leaders.
Anyone who believes that such a system of government is unacceptable, should think whether modern system of government is acceptable, in which a prostitute and an academician have equal voting rights, where a degraded addict or a pederast are valued in the elections the same as the commander of a tank division. People by nature are born with different abilities and capabilities, that’s why it is a great fortune for every person to find his place in the National hierarchy and conscientiously fulfill his vital tasks.

II. Racialism

All our nationalism is nothing, a castle in the sand, without relying on the foundation of blood, the foundation of Race. For traditional (post-war, post-OUN) nationalism is typical putting the cart before the horse – to declare that nation is a linguistic, cultural or territorial-economic phenomenon. We certainly do not exclude the importance of spiritual, cultural and linguistic factors, as well as territorial patriotism. But we strongly believe that these are only derivatives from our Race, our Racial nature.

If Ukrainian spirituality, culture and language are unique, it is only because our Racial nature is unique. If Ukraine is a paradise on earth, it is only because our Race turned her into it. Accordingly, treatment of our National body should start with Racial cleaning of Nation. And then in the healthy racial body will revive the healthy National Spirit, and with it culture, language and everything else.
Apart from the question of purity, we must also pay attention to the question of the value of Race. Ukrainians are a part (and one of the largest and the most qualitative) of European White Race. Race-Creator of a great civilization, the biggest human achievements. The historical mission of our nation in this critical time is to head and lead the White Peoples of the whole world in the last crusade for their existence. Crusade against led by Semites subhumanity.

III. Great-Powerness

We replace the slogan „Independent Ukraine“ with the slogan „Great Ukraine.“ Ukrainians are a nation with an ancient imperial history. Throughout their existence, Ukrainians had at least two superpowers – Great Scythia and the Kyivan Rus. The task of the present generation is to create the Third empire – Great Ukraine. And this question, oddly enough, is not so much political as biological. Any living organism in nature tends to expand, multiply, increase. This law is universal for the slipper animalcule, for the human and for the Nation-Race. Stop and termination of development in nature means extinction-death. Inhibition of population growth leads to the biological death of the Nation, cessation of political expansion and decline of the State.

Thousands of times we heard moanings of pseudo-nationalists about the oppression of us by Poles and Moscow, their curses against empires. Social Nationalism is not such, it claims – if we are strong, we will take all that is rightfully ours, and even a little more, we will build our superpower-Empire – Great Ukraine, which will be a legitimate successor of the Scythian and Kyivan-Ruthenian empires. If we are weak, then our place is among the conquered dying peoples. Because that is Nature! The choice is ours!
Thus, Social Nationalism raises on a shield all the ancient Ukrainian Aryan values ​​forgotten in today’s society. Only their revival and bringing to life by a group of fanatical fighters may lead to the final victory of European civilization in the world struggle. Here we stand and we cannot do otherwise!

Glory to Ukraine!

Originalas
http://wotanjugend.info/articles/2014/06/ideologiya-sotsial-natsionalnoy-assamblei/

Rašyk komentarą